Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto, venku je 6.6 °C

Mladí vícebojaři AK Olomouc Pospíšil a Gieselová mají medaile z MČR

5.6.2018

O prvním červnovém víkendu proběhlo v Kolíně Mistrovství ČR ve vícebojích mládežnických kategorií. Z Olomouce jeli bojovat o medaile dorostenec Jonáš Pospíšil a juniorka Michaela Gieselová a oba placku získali. Jonáš Pospíšil si navíc odvezl dva splněné limity na Mistrovství Evropy do 18 let.

Atleti AK Olomouc Jonáš Pospíšil a Michaela Gieselová získali medaile na MČR ve vícebojích. Atleti AK Olomouc Jonáš Pospíšil a Michaela Gieselová získali medaile na MČR ve vícebojích. Foto: http://www.atletikaolomouc.cz

Jonáš Pospíšil zahájil desetiboj dorostenců třetím nejlepším časem 11,61 s v běhu na 100 m. Ve skoku dalekém předvedl slušných 665 cm, sám byl ale zklamaný, protože to byl pokus s velkým nedošlapem. Ve vrhu koulí zaostal o jeden celý metr za svým osobním rekordem. Výkonem 11,07 m bral pouhých 550 bodů.
Vše si vynahradil ve své parádní čtvrté disciplíně skoku vysokém. Zvítězil v novém osobním rekordu 202 cm, čímž dohnal ztrátu z dálky a koule a navíc splnil výkonnostní limit B na Mistrovství Evropy do 18 let. Další osobák přidal v závěrečné discipíině prvního dne. V běhu na 400 m zaběhl pěkný čas 50,40 s.
Druhý den víceboje začal Pospíšil třemi osobními rekordy. V běhu ne 110 m překážek ho překonal skvělým časem 15,32 s. V disku si zapsal výkon 30,39 m a ve skoku o tyči překonal laťku ve výšce 360 cm.
V hodu oštěpem trefil až třetí pokus, který letěl do vzdálenosti 42,68 m. V závěrečném běhu na 1500 m pak bojoval o splnění limitu A ve víceboji na ME U18, ale také o celkové prvenství. Limit nakonec překonán byl, titul mistra ČR mu však unikl.
O pouhých 25 bodů ho překonal novopacký František Doubek. S celkovým součtem 6634 bodů byl olomoucký vícebojař nakonec spokojen, protože to znamenalo splnění A limitu a překonání oddílového rekordu.

Giesolová získala v juniorkách bronz

V sobotu zahájily sedmiboj juniorky, kde nastoupila i olomoucká Michaela Gieselová. Ziskem 4820 bodů obhájila loňskou bronzovou medaili, zaostala pouze za dvojicí reprezentantek a limitářek Janou Novotnou a Annou Kerbachovou.
Hned v první disciplíně si Gieselová vylepšila své osobní maximum v běhu na 100 m překážek časem 14,67 s. Pak přišla série dvou ne úplně povedených disciplín. Ve skoku vysokém měla určitě na víc než 151 cm. Ve vrhu koulí se dlouhodobě trápí a výkon 7,99 byl spíše zklamání. V běhu na 200 m se jí podařilo opět vrátit do soutěže časem 25,86 s.
V neděli pokračovaly juniorky skokem dalekým. V něm doletěla olomoucká atletka do vzdálenosti 588 cm, což znamenalo nové osobní maximum, ale hlavně také velký bodový přísun a stažení náskoku soupeřek v boji o 3. místo. Po oštěpu, který dolétl na hranici 33,46 m, se již atletka z AK Olomouc dostala na průběžné 3. místo, které si pak v závěrečném běhu na 800 m pohlídala časem 2:26.34 min.