Reklama

Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich, venku je 31.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Miliony kostek LEGO, obří modely a vystavovatelé z šesti zemí Evropy. Mezinárodní výstava Svět Kostek 2023 se blíží

Zprávy z regionu

10.11.2023

Autor: gor

Téměř čtyřmetrový jeřáb či 200 metrů kolejišť plných vlaků v pohybu. I takové modely postavené ze světoznámé stavebnice LEGO® budou k vidění již v sobotu 18. a v neděli 19. listopadu na oblíbené Mezinárodní výstavě LEGO® modelů Svět kostek na Výstavišti Flora Olomouc. Největší pavilon A zaplní miliony kostek seskládaných do stovek unikátních i obřích staveb a modelů.

Foto: archiv VFO

Další hromady kostek LEGO® a LEGO DUPLO® pak budou k dispozici na hraní, připravené bude i občerstvení s posezením, chill out zóna s kinem a také stánky se speciálními LEGO® doplňky a stavebnicemi. Cenově zvýhodněné vstupenky jsou k dostání na webu Výstaviště Flora Olomouc.

"Mezinárodní výstava LEGO® modelů Svět kostek se vloni na Výstavišti Flora Olomouc uskutečnila vůbec poprvé a díky zájmu a spokojenosti návštěvníků se letos koná znovu. Neustále inovujeme a obohacujeme nabídku našich akcí. Úspěšný první ročník Světa kostek byl pro nás i naše návštěvníky dokladem, že jdeme správnou cestou," uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

Na Svět kostek 2023 dorazí vystavovatelé z šesti evropských zemí, konkrétně z Německa, Rakouska, Slovenska, Polska, Maďarska a z České republiky. Právě díky nim bude na návštěvníky čekat celá řada fascinujících modelů a jedinečných staveb.

"Půjde například o dominanty jako je Eiffelova věž, Klostermanova rozhledna či známé hrady, dálo o historické stavby ze Starověkého Egypta i středověku. Sestavena budou i velká kolejiště s vlaky a nádražími. Vystavovatelé přivezou letadla, rakety, vesmírné lodě a základny. K vidění budou postavy a scény z populárních filmů - Slimer, Star Wars, Pán prstenů, Harry Potter či Ninjago. Vše doplní řady svítících modelů, fantasy modelů, auta, nákladní auta, tanky, RC modely a Technic modely, zemědělská a také lesní technika či stavby inspirované architekturou světových měst," vypočítá Michal Poláček, tiskový mluvčí Výstaviště Flora Olomouc

Velkým lákadlem výstavy Svět kostek budou 18. a 19. listopadu – kromě 200 metrů mezinárodních kolejišť a největšího modelu jeřábu o výšce 3,5 metru – také interaktivní modely. Například horské dráhy, balanční bludiště, RC modely a také jízdárna s ukázkami expedičních a trialových speciálů s jízdami v terénu. Především děti se pak zabaví u herních stanovišť s LEGO® zábavou.

Foto: archiv VFO

Organizátoři výstavy mysleli také na pohodlí návštěvníků. Ti si budou moci odpočinout díky občerstvení s posezením a také chill out zóně s kinem. 

Mezinárodní výstava LEGO® modelů Svět kostek je v sobotu 18. listopadu otevřená od 9 do 18 hodin, v neděli 19. listopadu od 9 do 17 hodin. Cenově zvýhodněné vstupenky jsou již nyní k dostání na webu Výstaviště Flora Olomouc

Plnoplátce za online vstupenku zaplatí do pátku 17.11. (včetně) 150 Kč, v době konání výstavy půjde o 160 Kč. Na pokladnách ho lístek vyjde na 180 Kč. Připravené jsou také výhodné rodinné vstupenky či vstupenky pro děti, seniory, ZTP/P či školní skupiny.    

"Online vstupenky budou na webu Výstaviště Flora Olomouc k dostání až do konce výstavy a vždy budou levnější než lístky zakoupené přímo na pokladně v době konání akce. Navíc ten, kdo si vstupenku koupí online, nejen ušetří, ale dostane se k LEGO® modelům mnohem rychleji. Pro držitele online vstupenek totiž v pavilonu A otevřeme řádně označený samostatný vchod," uvedla Eva Fuglíčková, ředitelka Výstaviště Flora Olomouc.

SVĚT KOSTEK 2023

Termín: sobota 18. a neděle 20. listopadu 2023
Místo: Výstaviště Flora Olomouc
Čas konání: sobota 9:00 - 18:00, neděle 9:00 - 17:00
Základní vstupné: 180 Kč na místě, online zvýhodněné: 150 Kč do 17.11. včetně.
Poté 160 Kč
Aktuální informace a prodej vstupenek: https://www.flora-ol.cz/akce/svet-kostek-3