Reklama

Pondělí 22. července 2019, svátek má Magdaléna, venku je 14.8 °C

Město rozdělí dotace dobrovolným hasičům a záchranářům

Zprávy z regionu

16.4.2019

Autor: red

Dotační podporu na celkem šestatřicet akcí, které připravují zejména dobrovolní hasiči, schválili radní. Mezi dotacemi jsou i dvě větší částky nad 50 tisíc korun, jedna pro Zdravotnický záchranný sbor a druhá pro hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje. Jejich uvolnění musí schválit zastupitelstvo.

Ilustrační foto

Foto: Jan Procházka

"Aktivity dobrovolných hasičů jsou většinou zaměřeny na prevenci a výchovu dětí a mládeže, což město Olomouc dlouhodobě podporuje. Dobrovolní hasiči v tomto směru hrají nezastupitelnou úlohu," vysvětlil náměstek Martin Major. Mezi třiceti čtyřmi schválenými žádostmi tak najdeme například nákup reflexních vest, tisk informačních letáků nebo dotaci na přípravu informačních a výukových materiálů s tematikou ochrany obyvatelstva, požární ochrany a činnost složek IZS pro děti v mateřských školách, žáky základních a středních školách. Dotacemi budou podpořeny také hasičské sportovní soutěže nebo například letní tábor pro mladé hasiče z hanáckého okrsku.

Devadesátitisícové dotace by měly putovat Hasičskému záchrannému sboru a Zdravotnické záchranné službě. "Společně s profesionálními hasiči chceme instalovat požární hlásiče a detektory plynů do vytipovaných bytů některé znevýhodněné skupiny obyvatel," uvedl náměstek Major. U zdravotníků jde o pořízení nových lineárních dávkovačů pro výjezdové skupiny. Tyto částky ještě musí schválit zastupitelé.

Odbor ochrany přijal celkem 36 žádostí v celkovém finančním objemu 1 080 000 korun. V rámci projednávání rozpočtu města na rok 2019 schválilo v prosinci zastupitelstvo částku 800 tisíc korun. Dotace jsou poskytovány na základě návrhu odboru ochrany, projednání odbornou komisí a schválení Radou města Olomouce.