Reklama

Úterý 21. května 2019, svátek má Monika, venku je 15.1 °C

Město podalo námitku vůči výšce Šantovka Tower

Zprávy z regionu

20.2.2019

Autor: red

Radní jednali o Šantovka Tower. Výsledkem jednání je, že město Olomouc podalo námitku k ochraně zájmů obce a zájmů občanů obce k zahájenému územnímu řízení Šantovka Tower. Námitkou týkající se výšky budovy se bude zabývat stavební úřad.

Město je účastníkem územního řízení a jako takové je oprávněno námitku k záměru podat. Podaná námitka se týká výšky stavby a bude se jí zabývat stavební úřad. Bod, který schválili na pondělním jednání radní, zní následovně: "Statutární město Olomouc podává námitku k ochraně zájmů obce, neboť v případě přijetí změny č. II Územního plánu Olomouce (ÚPO) v současně navržené podobě by realizací výškové stavby mohlo dojít k ohrožení hodnoty, kterou je primárně historické jádro města. Statutární město Olomouc považuje za důležité, aby o výšce zástavby rozhodlo zastupitelstvo města po zvážení všech souvislostí v rámci rozhodování o vydání změny č. II ÚPO." 

Další nástroj, který mohl ovlivnit situaci v lokalitě Šantova, tedy právě změna územního plánu, nemůže být zatím využit. V lednu totiž magistrát obdržel sdělení Ministerstva kultury ČR, že se ministerstvo bude na základě podnětu investora zabývat přehodnocením svého dřívějšího stanoviska k výškové limitaci v území. Prověření všech relevantních skutečností bude dle sdělení z ministerstva dokončeno v dubnu, do té doby tedy nemůže být na jednání Zastupitelstva města Olomouce předložen návrh na vydání příslušné změny územního plánu.

Reklama

Obuv HULMAN

Katalog firem » Obchod

Dámské turistické boty z kvalitní nubukové kůže, skvělá novinka od NAGABY.

Celá podešev je přišitá ke svršku, nehrozí rozlepení. Další pozitivum je pohodlí a polstrovaná kožená stélka.
V nabídce více barev i modelů.

Obuv Hulman
Denisova 19
772 00 Olomouc
otevřeno Po-Pá-9-18 hod.
So - 09-12 hod.
www.obuvhulman.cz