Reklama

Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc, venku je 19.4 °C

Máte zajímavé podnikatelské nápady? Přihlaste se do 15. ročníku soutěže Podnikavá hlava

Zprávy z regionu

25.3.2024

Autor: red

Vědeckotechnický park Univerzity Palackého v Olomouci (VTP UP) vyhlašuje 15. ročník soutěže Podnikavá hlava, jejímž cílem je ocenit nejlepší podnikatelské nápady nejen studentů Univerzity Palackého, ale také začínajících nebo zkušených podnikatelů z řad veřejnosti. Na vítěze čeká hlavní cena 50 000 Kč, poradenství a konzultace s mentory v hodnotě 130 000 Kč, roční pronájem pracovního místa v Element Coworkingu nebo sleva 50 % na roční pronájem kanceláře. Přihlášky do soutěže je možné podávat do 20. května.

Soutěž Podnikavá hlava pomáhá studentům UP a začínajícím podnikatelům odstartovat vlastní byznys a oslovit investory. "Z dotazníkového šetření, které jsme realizovali na jaře 2023, vyplynulo, že 25 % studentů UP chce po ukončení studia podnikat. Soutěž Podnikavá hlava je ideální příležitost, jak si nechat zhodnotit podnikatelský záměr, seznámit se s podnikatelskou komunitou Olomouckého kraje a naučit se prezentovat svůj nápad před investory. Úspěšným projektem z předchozích ročníků soutěže je např. aplikace FESTADA usnadňující chov ovcí, vítězný projekt loňského roku – AI nástroj  vyvinutý studentem UP Samuelem Jašíkem – či další zajímavé projekty jako dětská herna JáSám, aplikace FreshenUp sdružující beauty služby nebo projekt Asistent na blízku," zve k účasti v soutěži Podnikavá hlava ředitel VTP UP Petr Kubečka. Zkušenější podnikatelé a zavedené startupy si taktéž přijdou na své – získají zpětnou vazbu od profesionálů, nové kontakty, networking a sdílení dobré praxe.

Do finále soutěže, které proběhne 7. června, postoupí 10 soutěžících. Ti představí své projekty před odbornou porotou, která vybere ten nejlepší z nich. Pro finalisty je navíc připraven praktický workshop o aktuálních trendech v marketingu. Termíny, pravidla, výhry a další informace o soutěži jsou dostupné na webu www.podnikavahlava.cz.

Soutěž Podnikavá hlava pořádá Univerzita Palackého v Olomouci pod záštitou rektora UP Martina Procházky, primátora statutárního města Olomouce Miroslava Žbánka a náměstka hejtmana Olomouckého kraje Jana Šafaříka. Finanční podporu poskytli hlavní partneři Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest a Inovační centrum Olomouckého kraje. Marketingovou propagaci soutěže zajištuje Marketingová agentura Arrow Marketing.

Tato soutěž je realizována v rámci projektu Podpora podnikavosti, který je součástí Národního plánu obnovy, komponenty 1.4. Digitální ekonomika a společnost, inovativní startupy a nové technologie, financovaného z Evropského fondu pro regionální rozvoj.