Reklama

Čtvrtek 11. srpna 2022, svátek má Zuzana, venku je 15.3 °C

Mapei Merida Kaňkovský táhnou starší žáci a kadetky

Sport

19.7.2022

Autor: rhe

Olomoucký mládežnický oddíl Mapei Merida Kaňkovský má za sebou polovinu silničářské sezóny. Povedla se hlavně starším žákům a kadetkám, kteří sklízeli úspěchy na MČR i Olympiádě mládeže. Juniory postihla na MČR silná viróza, a tak to na medaile letos nevyšlo. Šanci na další úspěchy mají junioři na závodě Regionem Orlicka, na který se chystají příští týden.

Tým Mapei Merida Kaňkovský na MČR kadetů a žáků. Jakub Tesařík bral zlato v časovce i závodu, Antonín Žufánek získal bronz. Nela Kaňkovský získala zlato a stříbro, Adéla Pitnerová bronz.

Foto: Facebook Mapei Merida Kaňkovský

Medailové žně měl olomoucký cyklistický tým na MČR žáků a kadetů, které pořádal Jeseník. Dařilo se starším žákům, když Jakub Tesařík vyhrál závod jednotlivců i časovku. Antonín Žufánek byl bronzový v časovce. V kadetkách získala zlato a stříbro Nela Kaňkovská a bronz Adéla Pitnerová.

"Jakub Tesařík vyhrál rozdílem třídy časovku, když druhému v cíli nadělil 38 sekund. V jednotlivcích to nebyl profilem tak těžký závod a závěr byl na hodně úzké silnici. Tonda ‚Žufánek na úkor vlastního výsledku skvěle rozjel Kubovi Tesaříkovi spurt a ten bral díky tomu zlato. Kadetky zase ukázaly, že jsou dlouhodobě mezi nejlepšími v republice," chválil svěřence i svěřenkyně trenér a manažer olomouckého týmu Mapei Merida Kaňkovský Jiří Kaňkovský.

Mistrák v Jeseníku bohužel nevyšel kadetům. V hromadném závodě se dostali tři kilometry před cílem do hromadného pádu Raška a Jaroš a 300 metrů před metou ještě Piták, a tak brali medaile jiní. I tak jsou kadeti v týmech v Českém poháru na druhém místě. "Kluci jsou prvoročáci, sbírají zkušenosti, které bohužel přináší i hromadné kolize. Letos beru u nich každý výsledek na bedně za vynikající, protože konkurence je obrovská. Musíme být trpěliví, sklizeň u nich přijde příští rok," věří svým klukům Kaňkovský.

Zlato a bronz. V časovce kralovali borci z Olomouce Jakub Tesařík a Antonín Žufánek.

Foto: Facebook Mapei Merida Kaňkovský

Jakub Tesařík i Nela Kaňkovská zářili také na nedávné Olympiády mládeže v Olomouci. Nejúspěšnějším sběratelem vzácných kovů byl Jakub Tesařík, který do medailové sbírky Olomouckého kraje přispěl třemi zlatými a jednou stříbrnou medailí. "Olympiáda se mi moc líbila jak závod v cross country, tak bikros se jel na krásné trati. Se ziskem medailí jsem moc spokojen, rozhodně jsem nečekal že budu tolikrát na stupních vítězů, počítal jsem s tím, že vyhraji tak jednu medaili. Konkurence byla víceméně stejná jako na závodech Českého poháru a musím moc poděkovat trenérovi Jiřímu Kaňkovskému, který mě na závody výborně připravil," řekl Jakub Tesařík. Nela Kaňkovská získala jedno zlato a jedno stříbro.

V celkovém pořadí Českého poháru vede Nela Kaňkovská pořadí kadetek a Jakub Tesařík starší žáky. Týmy starších žáků a kadetek pak vedou celkové pořadí ČP. Ve středu čeká oba výběry MČR žáků a kadetů ve vytrvalostních závodech na dráze.

Juniory skolila na MČR viróza

Junioři měli svůj mistrovský závod na konci června v Mladé Vožici na Táborsku. Olomoucký oddíl však před startem postihla viróza. Přesto dokázali být v časovce Tomáš Přidal 5. a Marek Majdanics 9. V hromadném závodě pak osamocený Daniel Mráz vybojoval 9. místem také alespoň umístění v desítce. "Na republikovém mistrovství se nám tým kvůli nemoci rozpadl. Mráz dobral antibiotika těsně před závody, Stanislav Pátík ani nestartoval. V oslabení beru deváté místo Dana Mráze jako aspoň slabou náplast. Taková je cyklistika, když nejste zdraví, není možné v tvrdé konkurenci bojovat o medaile. Ale jsme v půli sezóny, jedeme dál," doplnil Kaňkovský.

Na juniory, kteří vedou pořadí ČP Techniserv Cupu družstev a v jednotlivcích je stále první Přidal před Pátíkem, čeká příští víkend etapový závod Regionem Orlicka. Svojí náročností a konkurencí tradičně top závod evropských parametrů. "Pojede 162 cyklistů z několika zemí, bude to vynikající závod jako každý rok. Budeme chtít aspoň jednou stupně vítězů, to je náš cíl. Nominaci ještě budeme dle zdravotního stavu a formy tvořit, ale opírat bychom se měli o D. Mráze, T. Přidala, J. Bittnera a M. Majdanicse," dodal olomoucký trenérský bard.

rhe

Reklama

JAZZ TIBET CLUB

Katalog firem » Zábava, volný čas » Kluby

Nachází se přímo v centru, naproti kina Metropol. Prostor s pódiem, plošnou projekcí a hudebním vybavením je vhodný k pořádání živých vystoupení i soukromých akcí. Pravidelná vystoupen...