Reklama

Čtvrtek 4. června 2020, svátek má Dalibor, venku je 22.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Mapei Merida Kaňkovský ovládl po juniorech i kadety. MČR ve Vidnavě vyhrál Tomáš Obdržálek

Sport

9.7.2019

Autor: rhe

Mistrovství České republiky v silniční cyklistice mládeže tento rok hostila Vidnava v Jeseníkách a po titulu v juniorech z Trnavy pro Pavla Bittnera přinesla další velkou radost olomouckému týmu Mapei Merida Kaňkovský. Titul v kadetech totiž vybojoval Tomáš Obdržálek a Daniel Mráz bral bronz. Tým ve složení Obdržálek, Kaňkovský, Mráz a Solař přidal bronz v týmové časovce a Pavel Bittner s Petrem Hetfleišem s hosty Jakubem Ťoupalíkem a Filipem Řehou v juniorech zlato.

Foto: www.facebook.com/mapeicyklokankovsky

Olomoucký tým jel do Jeseníků s jasným cílem vyhrát závod jednotlivců v kadetech, čemuž podřídil přípravu i taktiku. Ve středeční individuální časovce tak nebylo 11. místo Daniela Mráze v kadetech zklamáním. "Po Závodu míru nejmladších v Jevíčku bylo MČR v kadetech druhým vrcholem pro náš tým v této kategorii. Od začátku jsme vsadili na náš vyrovnaný tým na závod jednotlivců, vše jsme mu podřídili, jsem rád, že se nám to nakonec podařilo a považuji vítězství v jednotlivcích za obrovský úspěch," řekl k MČR kadetů a žáků ve Vidnavě trenér a manažer MMK Jiří Kaňkovský. Závod jednotlivců se jel v neděli, olomoucký tým je jej odstartoval s cílem do poloviny závodu kontrolovat průběh a od 3. okruhu útočit. Hned první pokus o únik Tomáši Obdržálkovi vyšel, získal náskok přes minutu, kteří soupeři sice v závěrečném okruhu stáhli na 10 až 15 vteřin, ale více už olomouckého borce nebyli schopni sjet. "Čekal jsem v tom závodu mnohem větší odpor konkurence, ale z naší strany to byla naprostá dominance, všechny pokusy o úniky jsme sjížděli, byli jsme nachystaní s dalším čtyřmi borci na ataky, i s Mrázem, Kaňkovským, Havrlantem a Vallem do závěru, ale na to ani nedošlo. Způsobem závodění, dodržením taktiky si kluci to zlato naprosto zasloužili a já jsem na ně pyšný, protože takticky závodili jako chlapi a prodali celoroční tréninkové úsilí," chválil svůj tým Jiří Kaňkovský.

Šlo o kolektivní výkon, byť medaile si přebrali "jen" Obdržálek s třetím Mrázem, každý z devíti závodníků Mapei Merida Kaňkovský si ale odvedl svůj úkol a díky němu se mohl tým ze zisku medailí radovat. Že zlatá vyšla na Obdržálka, obzvláště potěšilo Jiřího Kaňkovského: "Tomáš měl výbornou přípravu, ale na jaře měl velké zdravotní potíže a chvíli to vypadalo i na konec s cyklistikou. Dostal se však z toho a v neděli na něj tým dřel a celý tým mu to zlato přál." Kadeti přidali ještě v pátek v týmové časovce ve složení Obdržálek, Kaňkovský, Mráz a Solař bronz. V juniorech si pro suverénní vítězství pod hlavičkou týmu Mapei Merida Kaňkovský dojela trojice Pavel Bittner (MAPEI Merida Kaňkovský), Filip Řeha (Force Team Jeseník) a Jakub Ťoupalík (Cycling Academy Tábor), když čtvrtý závodník Petr Hetfleiš (Mapei Merida Kaňkovský) projel cílem se značnou ztrátou.

Nyní čeká na olomoucký cyklistický oddíl Český pohár v Plzni, kadety těžký mezinárodní závod Regionem Orlicka a juniora Pavla Bittnera ME v Nizozemí, kde by na méně kopcovitém městském okruhu mohl mít velké šance na úspěch.