Reklama

Pondělí 26. července 2021, svátek má Anna, venku je 17 °C

Mapei Merida Kaňkovský brousí nové talenty. Raška je mistrem ČR v časovce starších žáků

Sport

14.7.2021

Autor: rhe

Olomoucký mládežnický oddíl Mapei Merida Kaňkovský získal na nedávném Mistrovství ČR kadetů a žáků v Lovosicích ve starších žácích díky Lukáši Raškovi zlato v časovce a bronz v závodě jednotlivců. Stříbro bral v časovce Matěj Piták a ve stejné disciplíně v kadetkách vybojovala bronz Adéla Pittnerová. V červnu na Mistrovství ČR juniorů v Bánovcích na Bebravou vybojoval Tomáš Obdržálek 5. místo.

Starší žáci Mapei Merida Kaňkovský získali na MČR v časovce zlato a stříbro. Radovali se Lukáš Raška a Matěj Piták

Foto: Facebook Mapei Merida Kaňkovský

První medaile vybojoval olomoucký mládežnický tým na Mistrovství ČR kadetů a žáků v Lovosicích. V časovce získal první dvě místa ve starších žácích, když zlato bral Lukáš Raška a stříbro Matěj Piták. "Věděl jsem, že mají oba dobré předpoklady, Lukáš zajížděl na tréninkových tratích rekordní časy, doufal jsem proto v medaili, ale že vyhraje takovým rozdílem, tomu jsem nevěřil. Příjemně mě překvapil také druhý Matěj Piták," hodnotil mistrovský závod trenér a manažer Mapei Merida Kaňkovský Olomouc Jiří Kaňkovský. Medailovou radost doplnila bronzová kadetka Adéla Pittnerová, šestá byla Nela Kaňkovská, obě jezdí prvním rokem v této kategorii. V kadetech byl desátý Jan Bittner (bratr Pavla Bittnera), který jezdí na kole teprve druhým rokem a hodně se zlepšuje. O tři místa za ním skončil Adam Hrdlička.

Závod jednotlivců už tak úspěšný nebyl, ale úspěchem bylo vůbec to, že se Mapei Merida Kaňkovský Olomouc objevil na startu. "Postihla nás před závodem střevní viróza, uvažoval jsem, že nás odhlásím, ale nakonec jsme do závodu šli. Ve starších žácích jsme tvořili závod, výborně jel Piták, chtěli jsme na málo kopcovité trati rozhodnout proti sprinterům a dráhařům dříve než ve spurtu. Podařilo se nám dostat do úniku šesti lidí dva naše jezdce, ale v závěru to vyšlo proti rychlejším závodníkům jen na bronz Lukáše Rašky a páté místo Matěje Pitáka," hodnotil závod jednotlivců starších žáků Kaňkovský. "Výborně jeli také Jakub Tesařík, Nikola Jaroš, pátý z party Antonín Žufánek kvůli zmiňovaným potížím jet nemohl. Je skvělé, že tito kluci dokážou už v tak mladém věku jet pro druhého, jsou výborným kolektivem, je to naše budoucnost," chválí starší žáky Jiří Kaňkovský.

V kadetech bohužel postihl Jana Bittnera pád 800 metrů před cílem pád, Adam Hrdlička dojel 22. V kadetkách zase měla Nela Kaňkovská technické potíže, takže se neudržela ve vedoucí sedmičlenné skupině.

Ve stopách bratra. Jan Bittner jezdí na kole dva roky a už se dostal na MČR do TOP 10 mezi kadety. Jeho kariéru sleduje odchovanec MMK Pavel Bittner, který už ochutnal závody mezi borci světového formáty v dresu DSM

Foto: Facebook Mapei Merida Kaňkovský

Sezónu hodně ovlivňují těžké pády

Co dělá Jiřímu Kaňkovskému starost je četnost pádů v letošní sezóně: "Jak se letos padá, to jsem snad ještě nezažil. Postihuje to nejen nás, ale i ostatní týmy, kolikrát spadne třeba třicet lidí. Je to zbytečně nervózní." Pád postihl i hlavní želízko v ohni na červnovém Mistrovství ČR juniorů Dana Mráze, kterému někdo hodil pod přední kolo bidon a bylo po závodě. Tomáš Obdržálek na rovinaté trati dojel pro pěkné 5. místo a Adam Kaňkovský byl dvanáctý. V časovce skončil Daniel Mráz sedmý.

Nyní čeká juniory Světový pohár v Dubnici nad Váhem, kde budou dvě horské etapy a časovka. "Chtěli bychom se nominovat do reprezentace, aby se kluci dostali na Závod míru juniorů do Terezína," spřádá plány Jiří Kaňkovský. Pak je tu tradiční závod Regionem Orlicka, kde byl olomoucký tým rád v etapě obsadil stupně vítězů a v celkovém pořadí šel do desítky. Tento závod i Závod míru nejmladších, který se pojede také v Lanškrouně považuje Jiří Kaňkovský za špičkové závody: "Jsou to prestižní etapáky evropské kvality, jezdí tady 14-15 zemí, proto si každého úspěch na těchto závodech nesmírně vážím." Závod Regionem Orlicka vyhráli v minulosti jezdci Mapei Merida Kaňkovský Olomouc Pavel Bittner (nyní člen Development World Tour Teamu DSM) a Jakub Otruba (nyní Elkov Author).

Reklama

Restaurace na Statku Skrbeň

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Rodinná restaurace v obci Skrbeň. Zaměřena na tradiční pokrmy s nabídkou i specialit v podobě domácích burgerů. V restauraci je možné pořádat různé oslavy, svatby, promoce a jiné. V letn...