Reklama

Čtvrtek 22. srpna 2019, svátek má Bohuslav, venku je 21.9 °C

Mamut v životní velikosti i jeskynní lev. Vydejte se za Giganty doby ledové

Kultura

1.5.2019

Autor: red

Po pěti letech se do Vlastivědného muzea v Olomouci vrací jedna z nejúspěšnějších výstav v jeho novodobé historii, kterou si v roce 2014 prohlédlo bezmála pětadvacet tisíc návštěvníků. Neváhejte a i vy se vydejte se do minulosti staré deset tisíc let za Giganty doby ledové 2. K vidění budou do 23. června.

Mamut v životní velikosti je zachycen i s lovci

Přijďte se do Vlastivědného muzea seznámit s tehdejšími největšími a nejzajímavějšími obyvateli naší planety. V plné kráse a životní velikosti se vám představí patnáct vyhynulých tvorů z doby ledové z různých koutů světa, jejichž modely byly vytvořeny v souladu s nejnovějšími vědeckými poznatky. Vědci se spojili s umělci a vytvořili unikátní expozici, v níž všechny modely vynikají reálným zpracováním. Jsou zde zastoupeny druhy, které vyhynuly před deseti tisíci lety vlivem klimatických změn, ale i ty, které vyhynuly před "pár staletími" rukou člověka.

"Návštěvníci výstavy budou mít jedinečnou možnost prohlédnout si zvířata zblízka, uvědomit si jejich ohromující velikost a seznámit se nejenom s jejich skutečnou podobou, ale i způsobem jejich života," uvedl ředitel Vlastivědného muzea v Olomouci Břetislav Holásek. "Věříme, že zájem o výstavu bude obrovský, především ze strany škol. Pro ty je připraven edukační lektorovaný program Jak se žilo v době ledové. Kapacita tohoto programu je již nyní z osmdesáti procent naplněna. Enormní zájem veřejnosti očekáváme rovněž o Olomoucké muzejní noci, v pátek 17. května, kdy je na výstavu stanoveno zvýhodněné vstupné," uzavřel ředitel.

Výstava Giganti doby ledové 2, kterou Vlastivědné muzeum v Olomouci pořádá ve spolupráci se společností Giganti, je ve Vlastivědném muzeu v Olomouci k vidění až do 23. června 2019. Více o výstavě se dozvíte na www.vmo.cz a www.giganti.cz.