Reklama

Středa 17. července 2019, svátek má Martina, venku je 15.5 °C

Máme velmi dobrý ligový kádr, řekl Minář

Sport

6.2.2019

Autor: Petr Pelíšek

Náročné jaro čeká tým SK Sigma Olomouc. Hanáci přezimovali třetí od konce, no a to rozhodně není důvod ke spokojenosti. Tým posílil o zkušeného stopera Víta Beneš. A pokud ho nebudou trápit absence, neměl by mít podle sportovního manažera Ladislava Mináře vážnější potíže. „Máme už dnes vyzrálý mančaft a jsme přesvědčený o tom, že pokud budeme zdraví, tak ho máme ve velmi dobré ligové kvalitě,“ řekl Minář.

Sigma během zimní přestávky získala stopera Víta Beneše. Hledáte ještě nějakou další posilu?
Netajíme se tím, že bychom ještě chtěli zvýšit konkurenci ve středu hřiště. Není to jednoduché, přestupní okno nám o to ještě umožňuje bojovat. Neříkám ale také, že za každou cenu někdo přijde.

Jak vás překvapilo, nebo zklamalo, rozhodnutí odchovance Kamila Vacka jít do Bohemians?
Myslím, že co se Vacka týká, tak z naší strany nějaká velká aktivita nebyla. My jsme určitý tip dostali, něco jsme vysondovali, ale raději jsme to ukončili.

Sportovní manažer SK Sigma Ladislav Minář.

Foto: Petr Pelíšek

Loni na jaře jste chválil kvalitu kádru? Je nyní ještě lepší, alespoň papírově?
Za dobu, co jsem tady, jsem si myslel minulou sezonu, že máme nejlepší kádr. Protože nám to šlapalo. Je to vždycky o tom pocitu, o tom, jakým způsobem se nám daří. Je třeba si říct jednu věc – my těch změn hodně nemáme, volali jsme po tom, že chceme stopera. Na druhou stranu je třeba si říct, jakým způsobem jsme byli během podzimu zdravotně limitování. Přivedli jsme hráče, na které jsme si mohli troufnout, které jsme mohli dovolit. Samozřejmě minulou sezonu jsme neměli zraněné, nechyběli nám hráči vzhledem ke karetním trestům. Teď se nám to z těchto důvodů během podzimu celé sesypalo. Takže neznehodnotil bych ten kádr tím, že se nám nějaká podzimní část nepovedla. Kádr má kvalitu, ale je potřeba, abychom byli zdraví. Kdybychom drželi zdravotně, tak by to vypadalo jinak. Jsem tady pět let a první tři roky jsem se trápil s tím, že někteří hráči byli starší, některé jsme přiváděli, protože jsem chtěl za každou cenu něco udělat, když ekonomická kondice nebyla taková, abychom to mohli stabilizovat formou třeba příchodu tří hráčů do základní sestavy. Navíc každý rok jsem musel s osmi až deseti hráči prodlužovat smlouvy a nikdo ji nechtěl prodloužit více než o rok. Vyčkávali, co bude. Teď je to lepší, protože je tým stabilizovaný a všechny hráče máme pod smlouvami. A můžeme jen patřičně doplňovat nějaké hráče. Máme už dnes vyzrálý mančaft a jsme přesvědčený o tom, že pokud budeme zdraví, tak ho máme ve velmi dobré ligové kvalitě.

Sigma prodloužila smlouvu s Václavem Jemelkou. Jaká byla jednání s ním?
S Vaškem je krásné jednání. Protože ten člověk má sportovní stránku postavenou na prvním místě, před veškerými ekonomickými věcmi. Bere to tak, že je vděčný, že může hrát ligu a pokud ji bude hrát dobře, tak se může někam dost a věkem na to má ještě čas. Nespěchá, jednání s ním nejsou složitá, je skromný, nevymýšlí, váží si toho sportovního vývoje, ve kterém je, cítí, že pokud bude zdravý, tak si postupnými kroky splní to, co si každý z hráčů přeje, že se mu nějaký další transfer podaří. Dneska je pod smlouvou do roku 2022, nemá žádnou klauzuli, není ničím limitovaný. Je rád, že je v Sigmě, nikam nespěchá.

Co očekáváte od jarní části sezony?
Očekávám, že budeme daleko bezpečnější vlastní bráně a daleko kvalitnější a nebezpečnější soupeřově bráně. Myslím, že mužstvo má kvalitu. Podzim byl v první fázi hodně nepovedený, věřím, že máme kvalitu na to, abychom byli na daleko lepším umístění, než jsme. Takže očekávám větší kvalitu, to, že budeme daleko, daleko lepší.

Petr Pelíšeksport@olomouc.cz

Reklama

PYRO ART s.r.o.

Katalog firem » Služby » Ohňostroje, zábavná pyrotechnika

Ohňostroje - realizace i prodej na oslavu domácích, firemních i městských výročí. Zábavní pyrotechnika - celoroční prodej pro laickou i odbornou veřejnost. Prodej kompaktů, fontán, ohňo...