Reklama

Čtvrtek 27. června 2019, svátek má Ladislav, venku je 24 °C

Lze darovat stromeček zvířátkům? Zoo bere jen jehličnany od  prodejců

Zprávy z regionu

3.1.2019

Autor: red

Po Vánocích se množí dotazy, zda lze stromeček darovat do zoologické zahrady, či nikoliv. Vězte, že i když byste rádi udělali dobrý skutek, v tomto případě to není úplně nejlepší nápad.

Ilustrační foto

Foto: Jan Procházka

"Těší nás vaše snaha poskytnout zvířatům část vašich Vánoc, a rádi bychom alespoň takto vyjádřili poděkování. Nicméně pokud stromky přijímáme, tak pouze od prodejců, neboť u nich je minimalizováno nebezpečí, že po odstrojení zůstane ve větvích cokoliv, co by zvířatům mohlo ublížit, ať už část ozdoby či háček," uvedla mluvčí Zoo Olomouc Iveta Gronská. A výběr se ještě úží, jelikož stromek by neměl být chemicky ošetřen, příliš zabalen, opatřen cedulkami. "Vypadá to, že jsme marnotratní, ale aby mohly stromky posloužit dobrému úmyslu a setkat se s ohlasem ve zvířecí říši, můžeme jim dát pouze to, co ve zdraví zužitkují," doplnila Gronská. "Pochutnají si především kopytníci – kozorožci, velbloudi a další," uvedla na závěr krmivářka Dana Smičková. 

Reklama

LÉKÁRNA U PÖTTINGEA

Katalog firem » Zdravotnictví » Lékárny a farmaceutické produkty

KLORANE - péče inspirovaná přírodou..

Nyní sleva 100 Kč na celou řadu Klorane.

Mám si koupit Klorane?

Jistě, protože to je přírodní a propracovaná dermokosmetika. Vyrobena ve Francii s použitím pečlivě vybraných účinných látek. Pečuje o vlasy i tělo. Doporučujeme také pro naše nejmenší..