Reklama

Sobota 23. ledna 2021, svátek má Zdeněk, venku je 4.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Letošní ročník Ecce Homo se ruší. Oblíbené závody do vrchu a plánované oslavy se o rok posouvají

Zprávy z regionu

23.6.2020

Autor: Zuzana Doleželová

Jubilejní 40. ročník Ecce Homo se s definitivní platností neodjede. Původně se měly populární závody do vrchu konat ve Šternberku první červnový víkend, kvůli situaci ohledně koronaviru se nejprve posunuly na srpnový termín, nyní je však jasné, že se letos úplně ruší. Návštěvníci se nemusí bát, že o oblíbenou sportovní událost přijdou - už v září se pojede Ecce Homo Historic a v červnu 2021 bude Mistrovství Evropy Ecce Homo slavit všechna výročí, která se chystala na letošní rok.

"Samozřejmě zdraví všech jezdců, diváků, pořadatelů a dalších je na prvním místě a podle toho se také budeme řídit. S jistotou můžeme oznámit, že z důvodu šíření koronaviru se první víkend v červnu, tedy 5. až 7. 6. 2020, Ecce Homo neuskuteční. Ta lepší zpráva je, že nechceme pro letošní rok závod zrušit, ale prozatím odložit. Pokud to bude jen trochu možné a reálné, stanovíme jiné, pozdější datum pro uspořádání Ecce Homo," uvedli nejprve pořadatelé. Vypadalo to, že se závody do vrchu, byť v omezeném rozsahu, uskuteční v srpnu. "Budeme bojovat, aby dlouholetá tradice závodu nebyla přerušena, ale pouze pod podmínkou, že by to bylo v souladu s ochranou zdraví všech dotčených," stálo v prohlášení.

Nyní je však jasné, že se letos Ecce Homo ve Šternberku neuskuteční. "FIA vydala prohlášení o zrušení celého seriálu Mistrovství Evropy v závodech do vrchu, což bylo zásadní pro naše snahy závod uspořádat. Dotace, které jsme získali na pořádání Mistrovství Evropy Ecce Homo, jsme museli vrátit a zbývala tedy myšlenka uspořádat pouze díl seriálu MČR nebo něco jako volný závod. I když by závod nebyl v takovém rozsahu jako Mistrovství Evropy, jsou činnosti a služby, bez kterých se neobejde ani takový volnější závod - traťoví komisaři, pořadatelé, časoměřiči, záchranná služba, zdravotní sestřičky, hasiči a spoustu dalšího, co stojí mnoho peněz. Spoustu těchto služeb je nyní nedostupných a neradi bychom pořádali závod, který bude mít mnoho nedostatků a nedostačujících opatření. Vedení Automotoklubu Ecce Homo Šternberk v ÚAMK, spolu s Radou Města Šternberka, se tedy rozhodlo závod v letošním roce neuspořádat," uvedl ředitel závodu Vlastimil Malík a zároveň všechny fanoušky oblíbeného podniku ujistil, že Mistrovství Evropy Ecce Homo bude v roce 2021 slavit všechna výročí, která byla naplánována na letošek.

Už v září, konkrétně 5. a 6. září, se ve Šternberku uskuteční Ecce Homo Historic. Na tom by se nic měnit nemělo.