Reklama

Pondělí 19. srpna 2019, svátek má Ludvík, venku je 20.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Ledová kalamita: dopravu na Olomoucku ochromila ledovka

Zprávy z regionu

14.1.2019 aktualizováno 15.1.2019 06:30

Autor: red

Pondělní podvečerní husté sněžení, doprovázené silným větrem, odstartovalo komplikace v dopravě. Sníh navíc začal namrzat a na řadě míst v kraji se úplně zastavil provoz.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Vše odstartovalo husté sněžení, na spoustě míst v kraji doprovázené silným větrem, který silničářům dost znepříjemňoval již tak obtížnou situaci.

PO 19:00
"Pokud nemusíte, vůbec nevyjíždějte z domu," varují policisté, kteří mají stejně jako silničáři momentálně plné ruce práce. Nehody jsou hlášeny například u autobusového nádraží, na Nové ulici, na kruhovém objezdu u Peugeotu u Bystrovan. Dálnice ve směru od Ostravy na Olomouc stojí, mezi Velkou Bystřicí a Olomoucí je zapadlý kamion. Situace je vážná také směrem na Mohelnici a dál směrem na Moravskou Třebovou, na Svatý Kopeček se nedostal ani sypač. "Komunikace na Svatý Kopeček je nesjízdná," hlásí hasiči. K další nehodě došlo na dálnici z Prostějova do Olomouce, rovněž ve směru z Olomouce do Kožušan se srazila auta, nehoda se stala i ve směru z Olomouce na Topolany. "Komunikace u Horní Loděnice je neprůjezdná, na místo míří vyprošťovací speciál," uvedli hasiči z HZS Olomouckého kraje.

Jestliže musíte sednout za volant, buďte velmi opatrní. Přestože silničáři vyjeli do ulic, dostat situaci na komunikacích do normálu chvíli potrvá.

Dopravní podnik města Olomouce hlásí odklon linek 11, 15, 12, 19, 25. LINKA 11 obsluhuje pouze zastávky Hl. nádr. - Samotišky a zpět, LINKA 15 obsluhuje pouze úsek Bystrovany, škola - Hl. nádraží a zpět. Dále neobsluhuje zastávky Fibichova > Aut. nádr. podchod. (v jednom směru). LINKA 12 NEOBSLUHUJE zastávky U Mlýna, Holice, Erenburgova v obou směrech. LINKA 19 NEOBSLUHUJE zastávky U Mlýna, Holice v obou směrech a  Fibichova > Aut. nádr. podchod. v jednom směru. LINKY 15, 25 NEOBSLUHUJÍ zastávky FIBICHOVA > AUT. NÁDR. PODCHOD v jednom směru. Na všech autobusových linkách dochází ke zpoždění. Dle webu DPMO situace potrvá do ukončení dnešního provozu.

PO 22:00
Autobusy stále nejezdí, na mnoha silnicích se dá jet pouze velmi pomalu, situaci ztěžují četné nehody. Hasičům se podařilo vyprostit kamion u Horní Loděnice, komunikace bude zprůjezdněna.

ÚT 06:00
I ráno buďte na silnicích opatrní. Situace je již lepší, ale i tak jsou úseky, kde to ještě klouže. Autobusy jezdí, odklon linek 11, 15, 12, 19, 25 zrušen. Horní Loděnice průjezdná, Svatý Kopeček sjízdný. Mohelničák rovněž sjízdný. Z Ostravy do Olomouce se dostanete bez obtíží. Rovněž na Přerov se dá s opatrností jet. Silnice v kraji jsou prosolené.