Reklama

Sobota 19. října 2019, svátek má Michaela, venku je 9.9 °C

Krajem procházejí silné bouřky: několikacentimetrové kroupy, popadané stromy i výpadky proudu

Zprávy z regionu

1.7.2019

Autor: red

Od pondělního odpoledne procházejí Olomouckým krajem velké bouřky, které doprovází krupobití. Hasiči odčerpávají zaplavené domy, odklízejí popadané stromy, provádějí evakuaci a lidé sčítají škody...

Foto: HZS Olomouckého kraje

Foto: HZS Olomouckého kraje

"Bohužel výstrahy se začínají nepříjemně naplňovat. Aktuálně je nejsložitější situace na Konicku a okolí. Na několika místech voda opět zaplavovala rodinné domky, padají stromy, kroupy... V tuto chvílí evidujeme 150 událostí," sdělil krátce před 17. hodinou prostřednictvím facebooku mluvčí hasičů Zdeněk Hošák a doplnil, že se situace zatím bohužel nelepší.

V Bohuňovicích udeřil blesk do domu a zapálil fasádu. Naštěstí nedošlo k většímu rozšíření. 

Kroupy, které doprovázely silný déšť a dosahovaly několika centimetrů, páchaly velké škody. Lidé mají poničená auta, hlásí rozbité skleníky, pergoly, altány, zahradní nábytek. 

Došlo také k evakuaci dětí z dětských táborů. Hasiči evakuovali zhruba 60 dětí na obecní úřad v Bohuslavicích. Děti jsou dle hasičů v pořádku, je pro ně zajištěn tepelný komfort, pitný režim i ubytování.

Aktualizace 17:45:
V současné chvíli řeší hasiči v rámci kraje 163 událostí (Konice 10, Prostějov 64, Olomouc 29, Uničov 8, Litovel 20, Mohelnice 5, Šumperk 3, Přerov 15). Převážně se jedná o popadané stromy.

Foto: Zuzana Doleželová

Kroupy na Lazcích

Foto: Foto čtenáře

Máte-li informace či fotografie aktuální situace, zasílejte nám je na e-mail olomouc@olomouc.cz.