Reklama

Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír, venku je 19.8 °C

Kraj připravil první veletrh sociálního podnikání. Do budoucna má v plánu další

Zprávy z regionu

17.5.2022

Autor: red

První veletrh sociálního podnikání proběhl v pondělí 16. května v Olomouci. Akce se uskutečnila za velkého zájmu odborné veřejnosti a za účasti ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky v regionálním centru. V dalších letech chce hejtmanství v pořádání stejného setkání pokračovat.

Náměstek hejtmana Jan Šafařík a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka na prvním veletrhu sociálního podnikání

Foto: olkraj.cz

"Sociální podnikání je o bourání technických, organizačních bariér mezi firmami a lidmi znevýhodněnými na trhu práce, ale také o boření našich mentálních předsudků. Možnost nabídnout lidem s hendikepem práci, znamená, dát jim šanci na lepší život a seberealizaci," řekl Ivo Slavotínek, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro oblast sociálních věcí a záležitosti seniorů.

Na prvním veletrhu sociálního podnikání se zájemci mohli dozvědět informace třeba o tom, jak rozjet nové sociální podniky, na jaké granty a dotace mohou dosáhnout nebo se nechat inspirovat několika úspěšně uskutečněnými startovacími projekty.

"V sociálním podnikání jde hlavně o člověka, a také o rovné příležitosti – aby šanci pracovat měli všichni lidé v Olomouckém kraji bez rozdílu," zdůraznil Jan Šafařík, náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje, územního plánování a rozvoje venkova.