Kradli v obchodním domě, z kořisti se však neradovali dlouho - OLOMOUC.CZ
Reklama

Čtvrtek 25. prosince 2025, dnes je 1. svátek vánoční, venku je -3.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Kradli v obchodním domě, z kořisti se však neradovali dlouho

Krimi

2.11.2009

Autor: amb

Oblíbeným terčem zlodějů jsou již tradičně obchodní domy a velká nákupní centra. Nenechavci se v nich zaměřují nejen na zboží v regálech, ale také věci zákazníků v taškách či uložené v nákupních vozících. Ne vždy se ale chmatákům jejich záměr vydaří, jak dokumentují tři víkendové případy z Olomouce.

V sobotu kolem druhé hodiny byla v hypermarketu v Pražské ulici zadržena při krádeži osmnáctiletá dívka z Přerova. "Odcizila tašku jedné zákaznici v době, kdy ta si vybírala zboží a ponechala tašku bez dozoru ve vozíku," uvedla olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová. "Žena měla v tašce osobní věci, doklady a peníze. Odcizením by jí byla způsobena škoda kolem pěti tisíc korun. Taška byla dvaašedesátileté majitelce vrácena s poučením, že si musí své věci lépe hlídat," dodala mluvčí.
Dívka se podle ní krádeže dopustila i přesto, že již byla za stejnou činnost obvodním soudem pro Prahu 7 odsouzena k podmíněnému trestu odnětí svobody v délce trvání na sedm měsíců se zkušební dobou do června 2011. Věc je řešena ve zkráceném přípravném řízení a mladé zlodějce hrozí až dva roky vězení.
V sobotu dopoledne byl v prodejně elektro v obchodním domě ve Štursově ulici zadržen dvaadvacetiletý muž. "Muž prošel pokladnou bez placení a následně byl zadržen pracovníkem bezpečnostní služby. Pod oděvem měl uschovány dvě bezdrátové meteostanice v celkové hodnotě 2300 korun. Přivolaná policejní hlídka zjistila, že muž ze Šumperska již byl odsouzen za krádež letos v srpnu. Okresní soud Olomouc jej odsoudil nepodmíněně v délce trvání pěti měsíců a dále k trestu zákazu pobytu na území Olomouce, Litovle, Šternberka a Uničova na dobu dvou let. Muži bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření ze spáchání trestného činu krádež a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Hrozí mu až dva roky vězení," řekla Vlachová.
O den dřív byl ve stejném obchodním domě zadržen třiapadesátiletý muž z Ústí nad Orlicí. "V prodejně si uschoval do tašky litr krabicového vína a prošel bez placení pokladnou. Zde byl zadržen a víno za 19 korun bylo nepoškozené vráceno do prodeje. Policie zjistila, že muž byl soudem za stejný trestný čin odsouzen v říjnu letošního roku k trestu obecně prospěšných prací ve výměře 200 hodin, které do dnešního dne nevykonal. Věc je řešena ve zkráceném přípravném řízení. Nyní mu hrozí až dva roky vězení," uzavřela Marta Vlachová.

amb

Reklama

ORANGE OPTIK

Katalog firem » Obchod » Oční optika

Termín akce PROSINEC

SLEVA*******SLEVA********SLEVA*******SLEVA

NEJVĚTŠÍ A POSLEDNÍ AKCE ROKU 2025 !!!

66,6% SLEVA NA DIOPTRICKÉ BRÝLE

SLEVA*******SLEVA********SLEVA*******SLEVA

www.orangeoptik.cz
Lafayettova 5 Olomouc
Tel.777446929
olomouc@orangeoptik.cz

Platba možná kartou, hotově, benefity i fakturou