Reklama

Neděle 23. února 2020, svátek má Svatopluk, venku je 6.7 °C

Konec kolon na dálnici do Prostějova. Sjezd u Olšan už je hotový

Zprávy z regionu

10.9.2019

Autor: red

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) dnes uvedlo do provozu modernizovanou mimoúrovňovou křižovatku na dálnici D46 u Olšan u Prostějova. Původní křižovatka byla vybudována v roce 1975 ve směrovém oblouku bez připojovacích a odbočovacích pruhů. Proto byla označována jako jedna z nejnebezpečnějších dálničních křižovatek u nás. Dlouhé kolony tak pomalu končí, kompletně hotovo by mělo být 14. září.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Chybějící připojovací a odbočovací pruhy křižovatky u Olšan tvořily podle ŘSD výraznou překážku bezpečnosti provozu. Zejména při najíždění vozidel na D46 docházelo ke konfliktním situacím, a to vzájemným omezením mezi účastníky silničního provozu.

V rámci modernizace byly doplněny připojovací a odbočovací pruhy, rozšířen byl dálniční most přes potok Blata a došlo také k vybudování nového nadjezdu silnice III/5707 přes dálnici D46. Součástí byla i výstavba nové protihlukové stěny, díky které dojde ke snížení hlukové zátěže v Olšanech u Prostějova.

"Konečně končí dlouhé čekání v kolonách. Někdy to trvalo deset minut, jindy půl hodiny i více. Lidem, kteří denně jezdí mezi Olomoucí a Prostějovem, tak konečně nastanou lepší časy," usmívá se jeden z řidičů, jenž za prací dojíždí denně do Prostějova. S částečným omezením musí ale řidiči počítat ještě do 14. září. 

Mimoúrovňová křižovatka Olšany u Prostějova je v pořadí již čtvrtou modernizovanou křižovatkou na dálnici D46. Zahájení modernizace další křižovatky, konkrétně MÚK Prostějov – střed, je plánováno na příští rok.

Foto: www.rsd.cz