Reklama

Pondělí 28. listopadu 2022, svátek má René, venku je 3.1 °C

Koncerty, besídky, punč i přednáška s mořeplavcem. Nenechte si ujít adventní čas na Olodvorku

Zprávy z regionu

16.11.2022

Autor: red

Dvoukřídlá vrata Olodvorku se otevřela už toto úterý. Všichni, kdo během týdne zavítali do vnitrobloku na Dolním náměstí v Olomouci, si mohli dát první Olopunč a poslechnout si multižánrovou hudební produkci. Mimo venkovního prostranství se letos otevře i nový prostor tzv. zimní galerie v interiéru přímo sousedícím s Olodvorkem. Ta bude sloužit jako zázemí pro besedy, přednášky, výstavy a využít ji pro zahřátí mohou i návštěvníci Olodvorku. Už tuto neděli, 20. 11. v 18:30, nabídne prostor galerie první besedu se známým dobrodruhem a mořeplavcem Rudolfem Krautschneiderem.

Foto: Plavby Olomouc

"Nesmírně mě potěšilo, že Ruda Krautschneider přijal mé pozvání. Je neuvěřitelné, co všechno dokázal, například obeplul Antarktidu, plavil se po všech mořích, je autorem několika dokumentů… už jako malý kluk jsem o něm slyšel nespočet příběhů, četl skoro všechny jeho knihy a vzhlížel k němu," uvádí Šimon Pelikán, provozovatel Olodvorku a Plaveb Olomouc.

Přednáška naváže v neděli v půl sedmé na rozsvícení vánočního stromu na Horním náměstí, které se koná v 18 hodin.

Olodvorek chystá v listopadu a prosinci pravidelný kulturní program. Pro komfortnější pocit účinkujících bude podium vytápěné. "Proběhne řada beneficí, mikulášská besídka, mezi vystupujícími umělci se můžeme těšit na známou saxofonistku KJ SAX, kapelu No Barriers, D.U.B. music, Tarezu Wrau, Sugar And Spice Holding Copmany a další. Samozřejmostí je tradiční Olopunč v alkoholické i dětské variantě," láká k návštěvě Šimon Pelikán.

Adventní čas neprobíhá jen na Olodvorku, ale i v rámci dalších služeb Plaveb Olomouc. "Obě lodě vyráží v předvánoční době na Moravu a nabízejí plavby s teplým punčem. Stejně tak je možné rezervovat si jízdu na Ološlapech a vyrazit do historických uliček města. Služby mohou využít i skupinky v rámci teambuildingů, vánočních večírků, rozluček se svobodou a podobně," dodává závěrem Šimon Pelikán.

Kompletní kulturní program na Olodvorku se dočtete tady →