Reklama

Neděle 17. října 2021, svátek má Hedvika, venku je 3.8 °C

Komplikace na železnici: na trati z Olomouce do Přerova bude měsíční výluka

Zprávy z regionu

9.10.2021

Autor: red

Cestující, kteří jezdí z Olomouce do Přerova vlakem, se musejí připravit na komplikace spojené s výlukami na trati - konkrétně v úseku Brodek u Přerova - Přerov. Dopravní omezení potrvá od neděle 10. října do úterý 9. listopadu 2021.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

V termínu od 10. října do 9. listopadu proběhne nepřetržitá výluka v úseku Přerov – Brodek u Přerova. Po dobu výluky budou vybrané osobní vlaky (jedoucí cca od 6:00 do 20:30 hod.) ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou, která bude organizována dle výlukového jízdního řádu.

"Ve stanici Přerov jsou návazné pouze vlaky, které odjíždějí čtyři minuty po pravidelném příjezdu spoje náhradní dopravy dle výlukového jízdního řádu a opačně. Ostatní vlaky projíždějící vyloučeným úsekem mohou z důvodu omezené kapacity dráhy navýšit zpoždění až o patnáct minut. Upozorňujeme cestující, že v přípojných stanicích nemusí být od zpožděných vlaků zajištěny přestupy na přípojné vlaky a zároveň prosíme cestující, aby se o přípojích informovali u vlakového personálu," uvádí mluvčí ČD Vanda Rajnochová.

Výlukový řád i veškeré podrobnosti k omezení provozu najdete tady →

Umístění zastávek náhradní autobusové dopravy:

  • Brodek u Přerova – před nádražní budovou
  • Rokytnice u Přerova – na autobusové zastávce "Rokytnice, náves"
  • Přerov – výstup na autobusovém nádraží, stanoviště č. 35., nástup před nádražní budovou

"Nástup cestujících do autobusů náhradní dopravy je možný pouze předními dveřmi a s platným jízdním dokladem. Upozorňujeme, že s ohledem na počet autobusů náhradní dopravy je nutno u skupinových přeprav cestujících (školní výlety, turistické akce apod.) nahlásit požadavek na přepravu minimálně 72 hodin před plánovaným odjezdem," dodává Rajnochová. Zažádat o skupinovou přepravu lze telefonicky (tel.: 221 111 122) nebo e-mailem na info@cd.cz.

Reklama

Galerie Murano

Katalog firem » E-shopy

PRODEJNÍ DNY v showroomu
Dolní náměstí 27/38, Olomouc
středa - sobota
20.-23.10.2021
12-18

Akce, slevy, novinky i šperky,
které na webu nenajdete.