Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 5.8 °C

Kolárna zaznamenala úspěch v Bolaticích a na Liptov Ride

11.4.2018

Autor: red

V sobotu se mladí z Kolárny účastnili již tradičního maratonu BOLATICKÁ 30. KUBA ŘÍMAN bral vítězství v kategorii juniorů, HONZA ZATLOUKAL vítězství v kategorii kadetů a JOSEF MACHAČ vybojoval 3. místo ve stejné kategorii. V hlavní kategorii se dařilo DAVIDU HLADIŠOVI, který skončil v silné konkurenci na 4. místě. Na netradičním štafetovém závodě se blýskl Petr Březina.

Předseda PETR BŘEZINA se o víkendu zúčastnil netradičního štafetového závodu LIPTOV RIDE ve slovenském Liptovském Mikuláši. Hlavní myšlenkou závodu je propojení zimních a letních sportů. Štafeta se skládala z disciplín: BĚH (13 km), SKIALP (6 km), FREERIDE (5,5 km), BIKE (22,5 km) A KAJAK (2 km). O prestiži tohoto závodu hovoří i vyprodaná registrace během čtyř hodin bylo přihlášeno více než 70 týmů! PETR BŘEZINA si zajel pro 3. místo v disciplíně BIKE, když na vedoucího MILANA DAMKA ztratil pouze 1 minutu 30 sekund. Trať byla hodně náročná. Po předávce štafety od freeridera se odstartovalo nahoru prudkým, dva a půl kilometru dlouhým, kopcem Demanovskou dolinou, pokračovalo se technickým sjezdem po ledu a sněhu. Sjezdem se bikeři dostali do dolní části trati, kde pořadatelé připravili prudké zatahující výjezdy s krásnými výhledy na Nízké Tatry. Biková trať končila ve vodním areálu, kde biker předával štafetu kajakáři.