Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 3.6 °C

Kohouti v Plzni jasně prohráli, a série tak končí

22.3.2018 aktualizováno 23.3.2018 05:59

Pátý zápas čtvrtfinálové série mezi Škodou a Morou se hrál v Plzni za stavu 3:1 pro domácí tým. Indiáni využili mečbol a po jasné výhře 5:0 postupují do semifinále Generali play-off. Kohoutům letošní sezóna končí.

Smutný útočník HC Olomouc Marek Laš. Smutný útočník HC Olomouc Marek Laš. Foto: Radek Heloňa

Trenéři HC Olomouc museli v sestavě oželet útočníka Petra Strapáče, který táhl Moru v play-off nejen body, ale i tvrdými hity. Místo něj nastoupil Matai, Mráze pak nahradil Jergl.
Začátek zápas Hanákům nevyšel. Za obranou se schoval na modré čáře forvard Indrák a nad betonem našel místo v Konrádově postavení. V závěru třetiny pak americký útočník Indiánů Hollweb potrápil Moru netradičně. Místo ostrého zákroku se dokázal prosadit v zakončení a zvýšil na 2:0.
Ve druhé části měli domácí dvě velké šance, Konrád dokázal zachránit a na druhé straně mohli srovnat Ostřížek s Eberlem i Svoboda držel svůj vysoký standard z olomouckých zápasů. Ve 23. minutě Mora špatně střídala, Jones našel přesným pasem Denise Kindla a šumperský odchovanec, a kdysi i bývalý forvard Mory, parádním golfákem nad rameno Konráda zvýšil už na 3:0.
Olomouc se nevzdávala, hrála několik přesilovek, ale recept na obranu Plzně a bezchybného Svobodu už nenašla. V závěrečné třetině ještě dvakrát inkasovala v oslabeních, za domácí se trefili Moravčík a Indrák. Plzeň zvítězila 5:0 a v sérii 4:1. Sezóna pro HC Olomouc tak končí, určitě ne neúspěchem.
"Bylo vidět, že Plzeň nabrala po třech výhrách v řadě sebevědomí. Od začátku nás domácí tlačili a utkání se vyvíjelo podle jejich představ. Škoda, že jsme nevyužili nějaké šance v úvodu, nemuselo to být tak jednoznačné. V koncovce už jsme nebyli tak důrazní a možná nám chyběly síly, sehrály jsme po olympiádě o pět zápasů více a možná se to projevilo. Přeji Plzni hodně štěstí do dalších bojů," řekl po utkání trenér HC Olomouc Zdeněk Venera.

HC Škoda Plzeň5:0HC Olomouc
(2:0, 1:0, 2:0)
Branky:8. Indrák (Stach, Jones), 19. Hollweg (Preisinger, T. Kubalík), 23. D. Kindl (Jones), 54. Moravčík (Kracík, Mertl), 57. Indrák (Kratěna, Jones)
Rozhodčí:Hejduk, Hribik - Barvíř, Blümel.