Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 8.5 °C

Kohouti dostali v Brně pět gólů

13.10.2017 aktualizováno 14.10.2017 08:33

Hokejisté HC Olomouc hráli na ledě Komety Brno. Utkali se tak aktuálně poslední a první mistr extraligy. Obhájce titulu odehrál proti Moře dobrou první třetinu a na nějaké body to pro Hanáky nevypadalo, když prohrávali 0:3. V závěrečné třetině Mora nedala šance a Kometa definitivně rozhodla utkání.

Branislav Konrád lovil puk na Kometě celkem pětkrát ze sítě své branky. Mora nestačila v Brně a prohrála s Kometou 0:5. Branislav Konrád lovil puk na Kometě celkem pětkrát ze sítě své branky. Mora nestačila v Brně a prohrála s Kometou 0:5. Foto: ČTK/Josef Vostárek

Mora nastoupila v Brně v obraně s jednou změnou, když Ondruška nahradil Staněk. V útoku dostal šanci Roman Rác, jako třináctý forvard byl připraven Roman Vlach.
První třetina Kohoutům moc nevyšla. V 6. minutě se prosadil obránce Barinka, když jednoduchým nahozením, při kterém přejel před Konrádem útočník Brna, překvapil slovenského reprezentanta v brance Mory. Ve 12. minutě našel Haščák volného Vojtěcha Němce, který sám před Konrádem nezaváhal. Minutu před koncem potvrdil vedení Komety gólem do šatny šikovnou tečí v početní výhodě Vincour.
Ve druhé části pokračoval tlak Brna, hostující gólman musel vyrážet dělovku Gulašiho. Olomouc se dostala poprvé do útočného pásma ve 23. minutě k akci tři na jednoho, ale nepřesná přihrávka dobrou možnost sebrala, Strapáč zakončoval z nouze bekhendem a z těžké pozice, nic složitého pro Čiliaka. Na druhé straně číhal "za bukem" útočník Komety Radim Zohorna, samostatný nájezd naštěstí pro Moru zakončil střelou vedle tyčky.
Ve 28. minutě mohli hosté snížit. Jakub Herman zůstal sám před brankou, ale nedokázal si dobře připravit kotouč, a tak nechal vyniknout domácího brankáře. Herman měl pak ještě jednu nadějnou dorážku, bohužel opět neuspěl.
Brno bylo blízko čtvrté branky po akci první lajny, když Hruška nahrál do parádní pozice Eratovi, Konrád byl ovšem připraven. Po druhé třetině byl stav stejný, 3:0 pro Kometu.
Ve třetí třetině pokračovala Mora ve snaze o vstřelení branky a zdramatizování duelu. Nejprve to zkoušel zblízka Holec, posléze po chybě Hrušky z křídla Eberle. Čiliak byl zatím bezchybný. Ve 47. byl sám před Čiliakem Knotek, ani on neuspěl. O pět minut později bylo definitivně rozhodnuto, když se parádně nad Konrádovo rameno trefil Haščák. Pátou branku pak přidal útočník Horký.
"Zápas se mi nehodnotí lehce. Odvíjel se od toho, že jsme prohráli první třetinu 0:3. Kometa byla v první části jasně lepší. Ve druhé třetině trochu polevila, vytvořili jsme si nějaké šance, ale chyběla nám produktivita. Musíme se do neděle zvednout. Samozřejmě to pro nás byl těžký duel, protože Kometa je ve formě, ale my jsme působili příliš odevzdaně," zhodnotil duel Jan Tomajko.

HC Kometa Brno5:0HC Olomouc
(3:0, 0:0, 2:0)
Branky:6. Barinka (Štencel), 12. V. Němec (Haščák, Štencel), 19. Vincour (J. Krejčík, M. Erat), 52. Haščák (V. Němec, Dočekal),56. Horký (Mallet).
Rozhodčí:Mrkva, Úlehla – Barvíř, Blümel