Čtvrtek 23. listopadu 2017, venku je 1.1 °C

Svátek má Klement

Kohouti přehráli v předehrávce Třinec

14.11.2017 aktualizováno 14.11.2017 20:46

V předehrávce ve 21. kole Tipsport hostil HC Olomouc Oceláře z Třince. Po první části vedli Kohouti 2:0 po trefách Škůrka a Sundhera. Ve druhé části přidal třetí branku a svoji druhou v utkání David Škůrek. V poslední části se trefil ještě Herman. Mora zdolala Oceláře 4:0

Jan Knotek v oslabení málem překonal Šimona Hrubce. Jan Knotek v oslabení málem překonal Šimona Hrubce. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Mora nastoupila proti Třinci s uzdraveným Holcem ve čtvrté formaci, centry si prohodili ve druhé a čtvrté pětce Herman se Sundherem. Stále chyběli Jaroměřský a Káňa. Hosté přijeli ještě s větší marodkou. Chyběli Krajíček, oba Růžičkové, Irgl, Adamský, Marcinko i Petružálek.
Už ve 4. minutě málem prokázala Olomouc svoji dovednost v oslabení. Knotek sebral puk Hrňovi na modré čáře a jel sám na Hrubce, mohl přihrát i Lašovi, ale zakončil sám a nedal. Další možnost měl v oslabení i Burian, také on ztroskotal na brankáři Ocelářů.
Ve 14. minutě šla Olomouc do vedení, kdy obranu Třince překvapil obránce David Škůrek, který projel mezi beky a našel mezeru i mezi betony Hrubce. Zvýšit mohl po Knotkově přihrávce zpoza branky Marek Laš, Hrubec vyrazil betonem.
Minutu před koncem opět udeřila Olomouc z brejku. Lukáš Galvas našel parádně Sundhera a ten stejným zakončením jako Škůrek, mezi nohy, překonal Hrubce.
Ve druhé třetině Hanáci ubránili oslabení a ve 23. minutě přidali třetí branku. Jan Eberle našel zpoza branky přesně Davida Škůrka a olomoucký bek přidal svoji druhou trefu v utkání. Ve 35. minutě mohli hostí snížit, ale ránu Mikůlíka zablokoval obětavým pádem Houdek a dorážku Christova chytil Konrád. Dobré možnosti měli i Adámek, Rákos a Svačina, Konrád Olomouc na konci druhé části hodně podržel.

Kanadský útočník ve službách HCO Kevin Sundher dává druhý gól do sítě Ocelářů Třince. Kanadský útočník ve službách HCO Kevin Sundher dává druhý gól do sítě Ocelářů Třince. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Třetí třetina začala obrovskou dvojšancí Hanáků, když obráncům ujel Skladaný. Ten trefil tyč, dorážku Hermana pak chytil střídající Hamerlík. Třinec zahrozil pohotovou ranou Ondřeje Kovařčíka, která však narazila na Konrádovou vyrážečku. V 50. minutě zkoušel sebrat nulu střídajícímu Hamerlíkovi Knotek, slovenský brankář v dresu hostí bekhend prvního centra Mory vyrazil, stejně jako střelu Strapáče z mezikruží v dalším střídání.
V 56. minutě domácí potvrdili vítězství v přesilové hře. Střelu Ondruška dorazil za záda Hamerlíka Jakub Herman. Olomouc porazila zraněními zdecimovaný Třinec jasně 4:0. Brankář Konrád udržel čisté konto počtvrté v osmi posledních duelech.
"Bylo vidět, že Třinec nepřijel v ofenzivní plné síle. První a třetí třetina byla z naší strany velmi dobrá, ve druhé se to přelívalo ze strany na stranu, byli jsme slabí na puku, prohrávali jsme souboje. Bylo dobré, že i přesto jsme ji vyhráli 1:0. Pozitivní je, že jsme udrželi nulu, za což patří díky Braňu Konrádovi i celému týmu," řekl po utkání asistent trenéra Venery Zdeněk Moták.

HC Olomouc4:0HC Oceláři Třinec
(2:0, 1:0, 1:0)
Branky:14. Škůrek (Vyrůbalík, J. Knotek), 19. Sundher (L. Galvas), 23. Škůrek (Eberle, Laš), 56. Herman (Burian, Ondrušek).
Rozhodčí:Pešina, Pražák – Frodl, Komárek