Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav, venku je 6.6 °C

Mora se Plzni pomstila za debakl

22.10.2017 aktualizováno 22.10.2017 20:48

Hokejisté HC Olomouc hráli v 16. kole Tipsport extraligy na domácím ledě proti HC Škoda Plzeň. Hanáci poslední dva domácí zápasy vyhráli, což chtěli potvrdit i proti Plzni. Navíc Indiánům chtěli vrátit vysokou porážku 0:10 z druhého kola. Kohouti na to šli dobře, po dvou třetinách vedli 3:0. V poslední části pak pečetili vítězství Mory David Ostřížek a David Škůrek.

První gól. Dělovka Davida Škůrka skončila v síti a Mora vedla 1:0. První gól. Dělovka Davida Škůrka skončila v síti a Mora vedla 1:0. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Kohouti vjeli na led včetně posily z Brna Jana Káni, který nahradil Romana Vlacha. Kohouti začali svižně jako proti Chomutovu, už po dvaceti vteřinách mohli skórovat Eberle a po něm Laš, gólman Svoboda a obránci Plzně zabránili domácím v úvodní trefě.
První šanci hostí měl Čerešňák, jehož ránu ještě tečoval někdo ze spoluhráčů, Konrád v prvním testu obstál. Ve 13. minutě hrála Olomouc přes minutu dvojnásobnou přesilovku. A byla využita, svoji dělovku opět předvedl obránce David Škůrek.
Hosté pak ubránili klasické oslabení a Gulaš mohl z brejku srovnat, Konrád se vyznamenal. Hanáci přestáli i vyloučení střelce branky Škůrka, v dobré pozici pálil naštěstí nad Indrák. Obraně hostí pak ujel Holec, naservíroval Káňovi a nová posila Hanáků z Brna se trefila přesně.
Druhá třetina začala trefou plzeňského Stacha do horní tyčky Konrádovy branky. Kohouti odolali úvodnímu tlaku hostí a ve 28. minutě překonal Svobodu potřetí František Skladaný, 3:0. Škodovka hrála čtyřminutovou přesilovku, Konrád zázračně vykopl střelu Metrla. Hanáci se ubránili, z protiútoku opět mohl skórovat Skladaný, Svoboda chytil. Kousek od čtvrté branky byl i Bruno Mráz, brankář hostí se štěstím odkopl puk z brankoviště.

Před brankou. Útočník HCO Jan Eberle se k dorážce nedostal. V presu jej držel obránce Čerešňák. Před brankou. Útočník HCO Jan Eberle se k dorážce nedostal. V presu jej držel obránce Čerešňák. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Třetí část hry pokračovala oslabením Mory, které Kohouti opět skvěle ubránili. První tutovku měl domácí Miroslav Holec, když jel sám na Svobodu, svůj nájezd však v gól nezužitkoval. Ve 48. minutě pálil nejlepší střelec soutěže Kubalík, olomoucký brankář skvěle zasáhl. V početní převaze Hanáků doráželi před Svobodou Sundher s Burianem, neuspěli.
Povedlo se to v 56. minutě Ostřížkovi ze Strapáčovy přihrávky. Na 5:0 pak pečetil výhru Hanáků druhým gólem v duelu v přesilovce David Škůrek.
"Pro nás je důležitý vždy první gól, což se podařilo přesilovkou pět na tři, nastartovali jsme se. Vždy, když se Plzeň nadechovala k náporu, dali jsme branku. Z pohledu vývoje utkání to bylo důležité. Za vedení 3:0 už se hraje dobře. Jsme rádi, že jsme navázali na dva předešlé domácí zápasy a ceníme si také toho, že jsme udrželi čisté konto proti Plzni, protože dává hodně gólů. Celá první lajna je vepředu v kanadském bodování. Výborně zachytal brankář Konrád," řekl po utkání kouč Mory Zdeněk Venera.
"V utkání rozhodlo to, že jsme hráli poctivě z defenzívy a dali jsme v první třetině dvě branky. Byl tam i klíčový zákrok Braňa Konráda při nájezdu Milana Gulaše. Důležité bylo i ubránění čtyřminutového oslabení ve druhé třetině. Jsem rád, že se mi povedlo skórovat, trochu ze mě tím spadla nervozita, ale ještě tam je určitě co zlepšovat, " říkala po duelu posila Hanáků Jan Káňa.
Posila z Komety se potkala na ledě i s Hollwegem. "Měl jsem přivítání od Ryana Hollwega, přilétl tam, hraje to tak, ale pokud to není do hlavy nebo faul, tak mi to nevadí, rád tak taky hraju. Pak jsem ho taky srazil, ale nechtěl jsem ho hlavně naštvat, což se asi stalo, ale naštěstí se na nikom nemstil. Poslední střídání jsem nedohrál, bylo tam něco z tréninku, ale věřím, že to není nic vážného," dodal Káňa.

HC Olomouc5:0HC Škoda Plzeň
(2:0, 1:0, 2:0)
Branky:13. Škůrek (Vyrůbalík, Eberle), 19. J. Káňa (Holec), 28. Skladaný (Burian), 56. Ostřížek (Strapáč), 59. Škůrek (J. Knotek).
Rozhodčí:Hejduk, M. Petružálek – Barvíř, Blümel.
Vyloučení:4:4
Využití:2:0
V oslabení:0:0
Diváků:4 507
Sestava HC Olomouc:Konrád –Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas – Eberle, J. Knotek, Laš – Skladaný, Sundher, Burian – Ostřížek, Strapáč, Mráz – J. Káňa, Herman, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.
Sestava HC Škoda Plzeň:M. Svoboda – Jones, Moravčík, D. Sklenička, J. Kindl, Čerešňák, D. Kvasnička – Gulaš, Mertl, D. Kubalík – Indrák, Preisinger, Stach – P. Straka, Kracík, Schleiss – Hollweg, Kodýtek, Vracovský. Trenéři: Martin Straka, J. Hanzlík, T. Vlasák a Čihák.

Půjčovna karavanů Olomoucko - ADVENTURING.CZ

Katalog firem » Cestovní ruch

Nový způsob, jak si užít dovolenou. V tom nejlepším smyslu slova. Stačí zapřáhnout a dobrodružství začíná. Na vlastní pěst bez konkrétního cíle …