Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 15.5 °C

Kohouti doma uhráli tři body. Vynulovali Jihlavu

15.10.2017 aktualizováno 15.10.2017 19:58

Hokejisté HC Olomouc hráli v dalším extraligovém kole na domácím ledě s Jihlavou. Kohouti prohráli v pátek v Brně vysoko 0:5 a hlavně doma potřebovali zabrat bodově naplno. Čtyři zápasy v řadě už v plecharéně padli. Po dvou třetinách vedli Kohouti díky trefám Buriana a Knotka. V závěrečné části jistil vedení další přesilovkovou brankou Jan Knotek, který tečoval Eberleho střelu.

Mora porazila doma Jihlavu 3:0. Mora porazila doma Jihlavu 3:0. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Olomouc už ve druhém střídání prověřila Škarka. Houdek nahodil puk na branku, Burian šikovně tečoval, mladý talent české brankářské školy byl připraven. V 8. minutě hráli Hanáci přes půl minuty dvojnásobnou přesilovku. Jihlava ale zablokovala obě dělovky Škůrka a Vyrůbalíka. V pokračující klasické početní převaze nevyzráli na Škarka zblízka Skladaný ani Burian. Dukla hrála dvě klasické přesilovky, ale Konráda z nich, kromě rány Macíka, neohrozila. Diváci v Olomouci v první třetině mnoho hokejového neviděli.
Druhá část začala opět olomouckým atakem s tečí Knotka před Škárkem, který byl opět pozorný. Poradil si i s ránou Sundhera z křídla. V početní převaze při vyloučení Žálčíka se po buly objevil sám před brankářem Jihlavy Eberle, ale ani jeho bekhend nevyšel. O chvíli později to podobně zkoušel i Laš, ani on nezvedl puk nad beton Škarka. Ve 33. minutě se domácí plecharéna dočkala. Dvojnásobnou přesilovku sice Olomouc nevyužila, ale pokračující klasickou již ano. Vyrůbalík našel přesně Viléma Buriana a ten překonal Škarka, který si sice na puk sáhnul, ale zabránit mu v cestě do sítě už nedokázal. Zvýšit mohl Herman, nájezd řešil střelou, trefil opět do znaku jihlavské Dukly na hrudi brankáře hostí. Povedlo se to o chvíli později Eberlemu po nezištné přihrávce Knotka zpoza branky. V závěru ještě vyzkoušel Škarka Sundher. Po druhé části vedla Olomouc 2:0.
Ve 45. minutě mohli hosté snížit, z nadějné pozice vyzkoušel Konráda Hlinka. O čtyři minuty později Kohouti využili další přesilovku. Eberle nahodil na branku a Jan Knotek tečoval puk za Škarka. Další možnost měl v oslabení Skladaný, hosté zahrozili od modré Ulrychem, Konrád nedal Dukle šanci ani na dorážku. V závěru ještě Mora přežila další oslabení a díky další Konrádově nule získala po měsíci doma zase tři body.
"Důležité vítězství pro naše sebevědomí, konečně jsme doma vybojovali zase tři body. Chtěli jsme hrát aktivní hru, rozhodla druhá třetina, kdy jsme šli do trháku. Třetí už jsme hráli, jak jsme potřebovali a nepustili jsme Duklu do kontaktu. Důležitá je i nula pro Branislava Konráda. Jsme za to rádi a věřím, že nám toto utkání pomůže k lepším domácím výkonům," hodnotil duel asistent trenéra Venery Zdeněk Moták.

HC Olomouc3:0HC Dukla Jihlava
(0:0, 2:0, 1:0)
Branky:33. Burian (Vyrůbalík, Ondrušek), 37. Eberle (J. Knotek), 49. J. Knotek (Eberle, Vyrůbalík).
Rozhodčí:Kubičík, Pešina – Flegl, Polonyi.
Vyloučení:4:6
Využití:2:0
V oslabení:0:0
Diváků:4 139
Sestava HC Olomouc:HC Olomouc: Konrád –Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Ondrušek, J. Galvas, L. Galvas, Staněk – Eberle, J. Knotek, Laš – Skladaný, Sundher, Burian – Ostřížek, Strapáč, Mráz – R. Vlach, Herman, Holec. Trenéři: Venera, Tomajko a Moták.
Sestava HC Dukla Jihlava:Škarek – De La Rose, Suchánek, Šidlík, J. Zdráhal, Bryhnisveen, Ulrych, Váňa – T. Kubalík, J. Skořepa, T. Jiránek - Čachotský, F. Seman, Rys – Žálčík, M. Hlinka, Anděl – Macík, R. Hubáček, R. Diviš. Trenéři: Vlk a F. Zeman.

ELEKTROSERVIS ŠTĚPÁNEK

Katalog firem » Řemeslníci » Elektroinstalace

- opravny elek. domácích spotřebičů - opravny elektrického nářadí - záruční opravy (Braun, Solac, Esa, Ergo, Hoover, Iberna, Delos, Bravo, Fagor, De Longhi, Kenwood, Wterm - pozáruční ...