Reklama

Pondělí 24. června 2024, svátek má Jan, venku je 21.8 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Kluziště, vyhlídkové kolo, kulinářské show i nové plecháčky. Vánoční trhy startují už tuto neděli

Zprávy z regionu

13.11.2023

Autor: red

Olomoucké vánoční trhy, jedna z vrcholných akcí společenské a kulturní sezóny ve městě, odstartuje již za několik dní. V neděli 19. listopadu se po roce opět rozzáří centrum města a otevřou se stánky s vánočním zbožím, občerstvením i oblíbenými punči. Pořadatelé připravili pro návštěvníky řadu novinek i bohatý kulturní program.

Ilustrační foto

Foto: Jan Procházka

Po čtyřech letech se vrací do města kluziště, které tentokrát lidé najdou na tržnici, hned vedle vyhlídkového kola. "Kromě bezplatného bruslení pro školy a veřejnost chystáme na ledě také řadu akcí," říká mluvčí trhů Monika Řehulková a dodává, že termíny pro bruslení škol se plní poměrně rychle a v prosinci už je téměř obsazená kapacita. "V listopadu a v lednu máme ještě několik míst volných," dodává Řehulková.

Druhou novinkou je punčová stezka - malý průvodce po oblíbených vánočních nápojích v rámci obou náměstí i tržnice. K punčům se vážou i nové plechové hrnečky s logem trhů, které si mohou turisté odnést domů jako suvenýr. Detaily ze života trhů, programové tipy i praktické informace najdou nově návštěvníci ve Vánočních novinách. "Narazíte na ně v informačních centrech, v hotelích, na nádražích, v restauracích i na stáncích přímo na náměstích a tržnici," informuje Řehulková.

Že letošní novinky Vánočních trhů, ale i tradiční program, za kterým se Olomoučané i návštěvníci města v předvánočním čase do centra Olomouce pravidelně rádi vracejí, přilákají opět spoustu lidí, věří také náměstek primátora města Olomouce Viktor Tichák: "Vánoční trhy v Olomouci jsou už po léta vlajkovou lodí města, lákají návštěvníky nejen z nejbližšího okolí a už nyní vše nasvědčuje tomu, že tomu nebude jinak ani letos. Horní i Dolní náměstí, ale i tržnice se opět stanou místy setkávání v předvánoční atmosféře. Zavedená akce umožňuje ladit detaily, a tak jsme si dali záležet i na akustickém sladění kulturního programu na náměstí například s programem Moravské filharmonie Olomouc."

I letos zvou pořadatelé na zajímavý program pro malé i velké. Hned první den trhů čeká zaplněné náměstí rozsvícení vánočního stromu a koncert písničkáře Voxela, během pěti týdnů se na pódiu představí třeba Poutníci, Michal Tučný, Michal Nesvadba, Natálie Tichánková a 4Good, Tak co?, Isbina, Hazydecay, Bluesberg, Fleret a další interpreti, kapely a divadla. Novinkou je každou sobotu kulinářská show na hlavním pódiu, kde budou kouzlit s jídlem přední kuchaři a cukráři z celého regionu. Návštěvníci nepřijdou ani o tradiční Mikulášskou nadílku, v provozu bude Ježíškova pošta, zvonička, kolotoč a dílničky pro děti.

Organizátoři ze spolku Kulturní Olomouc pro návštěvníky připravili i vycházkovou trasu, kde mohou obdivovat jedinečné olomoucké památky (kašny, barokní sloupy, architekturu), vychutnat si neopakovatelnou atmosféru adventních trhů a pokochat se pohledem na historické jádro z několika vyhlídek.

Trhy se letos otevřou 19. listopadu a skončí 23. prosince, omezený provoz některých stánků bude až do 6. ledna. Podrobné informace o provozní době vánočních stánků, vyhlídkového kola i kluziště, se dočtete na vanocnitrhy.eu.