Reklama

Pondělí 19. dubna 2021, svátek má Rostislav, venku je 4.7 °C

Kerbr už není v kádru, přesunul se do realizačního týmu

Sport

30.3.2021

Obránce Milan Kerbr mění v rámci SK Sigma Olomouc roli. S klubem se dohodl na tom, že v něm bude dál pokračovat jako asistent trenéra. Členem realizačního týmu by měl setrvat do konce sezóny. Sigma o tom napsala na svém webu.

„S Milanem jsme o jeho působení několikrát hovořili. Vlivem zranění zad a problémů s ním spojených nemohl být trenérům plně k dispozici. Vyjádřil však přání v týmu zůstat a zapojit se jiným způsobem. Domluvili jsme se proto i s trenérem Látalem, že do konce této sezóny bude trenérům pomáhat v rámci přípravy a vedení tréninků,“ řekl sportovní manažer Ladislav Minář. „Tato asistentská činnost Milana baví, rád by se jí věnoval i v budoucnu. V létě mu jako hráči končí smlouva, proto jsme si vzájemně chtěli vyjít vstříc a vymysleli toto řešení,“ dodal Minář.

S problémy zad se Milan potýká již delší dobu, o své budoucnosti nejen v Sigmě tak přemýšlel již nějaký čas. „Zdravotní stav mi bohužel nedovolí hrát na té nejvyšší úrovni. Rozhodl jsem se tedy ukončit profesionální kariéru. O mém stavu jsme se bavili s trenérem Látalem. Věděl, že chci po kariéře trénovat a nabídl mi, jestli bych nechtěl přejít z kabiny hráčské do kabiny trenérské. Moc mě to potěšilo, hned jsem trenérovi poděkoval a rozhodl jsem se během pár minut,“ řekl Kerbr a dodal: „Už během mého působení ve Slovácku jsem věděl, že po konci kariéry chci zůstat u fotbalu jako trenér. V Liberci jsem si začal dělat licence, chci v tom pokračovat a dále se vzdělávat. Za těch pár dní, co jsem v pozici trenéra u áčka Sigmy, musím říct, že mě to strašně baví a naplňuje. Je fajn, že si tímto způsobem mohu k trénování více přičichnout.“

Kerbr přišel do Sigmy Olomouc v létě 2019 z kyperského Apollon Limassol. Za Sigmu odehrál 12 ligových zápasů, dal jednu branku. (red)

Reklama

Brazzale Moravia a.s.

Katalog firem » Obchod » Lahůdky a speciality

NOVÁ MĚSÍČNÍ AKCE TENTOKRÁT NA NAŠE SKVĚLÉ TĚSTO NA PIZZU,
LAHODNÉ ITALSKÉ ČERVENÉ VÍNO A SÝR TAURUS.

PŘIJĎTE SI K NÁM UDĚLAT RADOST!!!

La Formaggeria, Horní náměstí 8, Olomouc