Reklama

Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk, venku je 20.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Kde si užít zábavu na podzim? Máme pro vás skvělé tipy, kam vyrazit v Olomouci a okolí!

Tipy na výlety

20.9.2023

Lenka Šťastná

I když podzim u mnoha lidí nepatří k těm nejoblíbenějším ročním obdobím, zbarvené listí a poslední hřejivé paprsky slunce nám dokáží vykouzlit úsměv na rtech. A i na podzim se dá vyrazit za skvělou zábavou jak v centru Olomouce, tak v blízkém okolí. Pokud uvažujete, kam se vydat na víkend nebo třeba jen kam zajít odpoledne po práci, tak pro vás máme přehled zajímavých míst, která v tomto období stojí za návštěvu. ;)

ZÁBAVA V CENTRU MĚSTA (když chcete být venku)

PLAVBY OLOMOUC
Plavby: na základě rezervace
Kontakt: www.plavbyolomouc.cz 
Plavby po Moravě vstoupily již do své deváté sezony a po dlouhých pěti letech se vracejí do samotného centra města, na nově vybudovanou náplavku. Nástupní místo tak najdete přímo na ní, mezi mosty Masarykova a u Bristolu. Také na podzim se můžete těšit na poznávací plavby, ale také rozlučky se svobodou, firemní akce a jiné oslavy. ;)

OLOŠLAP
Jízdy Ološlapem: je třeba rezervace
Kontakt: www.oloslap.cz 
A hned další skvělý tip od již zmíněného provozovatele! Jestli toužíte po netradičním zážitku v centru města, nebo chcete vaše přátele seznámit s historickým centrem, oslavit narozeniny či se rozloučit se svobodou, pak je Ološlap skvělou volbou. Slouží také jako pojízdný pivní bar. Během jízdy tak můžete sledovat krásy města za doprovodu hudby a osvěžit se pivem z pivovaru Chomout. A na výběr máte ze dvou skvělých Ološlapů!

OLODVOREK
Adresa: Dolní náměstí č. 34, Olomouc
Otevírací doba: ÚT-ČT 17:00-22:00, PÁ 17:00-23:00, SO 14:00-23:00
Olodvorek je živým místem pro kulturu a setkávání se s přáteli v centru města Olomouce. Čekají vás zde koncerty, vernisáže, divadelní představení, přednášky a jiné aktivity. Kompletní program najdete na facebooku nebo na webu.

Loď Kordulka a Marie Terezie

Ološlap Žánek

Foto: Plavby Olomouc

OLOMOUCKÉ PODĚBRADY
Adresa: 
olomoucké Poděbrady, Horka nad Moravou
Otevírací doba: závislá na počasí, vyplatí se sledovat aktuality na fb
Kontakt: 
www.olomouckepodebrady.cz 
Na Poděbradech to nežije jen v létě! I sem se dá vyrazit za skvělou zábavou na podzim. Kromě příjemných procházek a zbarveného listí kolem vodní hladiny se každý víkend můžete těšit na zajímavé akce v restauraci Terasa. Těšit se můžete třeba na Oktoberfest, oblíbené dětské Dýňování a nebude chybět ani poctivá zabijačka. Veškeré aktuální informace k chystaným akcím naleznete na facebooku.

KAPRODROM
Adresa: za ulicí Andělská, Olomouc
Otevírací doba: denně 08:00-20:00
Kontakt: www.kaprodromklub.cz 
Ideální tip pro celou rodinu. Tady zažijete nejen vzrušující chvíle při rybolovu, ale najdete tu i klid a odpočinek v přírodním areálu kousek od centra. Pro nejmenší je zde lanové centrum, pískoviště a spousta dalších atrakcí. Dobré jídlo si můžete dát v restauraci, kde se pro vás připravují čerstvé ryby a jiné grilované speciality. A i když třeba nerybaříte, můžete využít pramice, houpačky, stolní fotbálek a další.

PAINTBALL GAME OLOMOUC
Adresa: Tř. Míru 1
Otevírací doba: dle rezervace
Kontakt: www.pgo.cz 
Tip pro všechny, kteří milují adrenalin. Paintballový areál je vybudován v prostorách Tereziánské pevnosti postavené v roce 1854. Díky dispozici pevnosti si můžete zahrát uvnitř ve dvou patrech, z čehož přízemí je kompletně nasvíceno. Dále si můžete zahrát venku na hřišti z vojenských beden nebo na travnatém hřišti s nafukovacími překážkami. Zábava zaručena.

MINIGOLF OLOMOUC
Adresa: areál LOKO, 17. listopadu 3
Otevírací doba: září: PO-PÁ 13:00-20:00, SO, NE, svátky 10:00-20:00; říjen (dle počasí) PO-NE 13:00-18:00
Kontakt: www.minigolfolomouc.cz 
Minigolf se pyšní tím, že je atrakcí pro všechny od jednoho roku do stovky. Pokud si chcete užít s rodinou či partou přátel zábavu na čerstvém vzduchu, ale zároveň máte soutěžního ducha, určitě sem zajděte. 

Minigolf

Bowland

Foto: Jan Procházka

ZÁBAVA V CENTRU MĚSTA (když chcete být uvnitř)

AQUAPARK OLOMOUC
Adresa:
 Kafkova 526/21
Otevírací doba: PO 14:00-20:00, ÚT-PÁ: 10:00-20:00, víkendy a svátky 09:00-20:00
Kontakt: www.aqua-olomouc.cz 
Tento nevšední areál vodních atrakcí a relaxace návštěvníkům nabízí zajímavé adrenalinové a relaxační zážitky, odpočinkové zóny, masáže a solária v rámci jednoho komplexního provozu tvořeného vnitřní bazénovou halou a venkovním areálem. Jestli patříte k milovníkům vodních hrátek, o které nechcete přijít ani na podzim, vydejte se sem. Zejména děti budou nadšené... 

BOWLAND
Adresa:
 Polská 1, Galerie Šantovka
Otevírací doba: Po-Pá 11:00-22:00; So 09:00-22:00, Ne 09:00-21:00
Kontakt: www.bowland-center.cz
Jestli máte rádi týmové hry, pak vyrazte do Šantovky na bowling. Nejmodernější bowlingové centrum v Olomouci s 18 profesionálními drahami a nejmodernějším softwarem na trhu čeká jen na vás. Celý prostor centra Bowland je klimatizovaný a je nekuřácký. K dispozici máte i WIFI připojení zdarma. Navíc si v Lobstru můžete dát i něco dobrého k jídlu. ;)

VETERAN ARENA
Adresa: 
Sladovní 103/3
Otevírací doba:
 (do 16. října) ÚT-NE 10:00-17:00
Kontakt: 
www.veteranarena.cz 
Muzeum historických automobilů je jedno z největších, veřejně přístupných muzeí svého druhu v České republice. Srdcem sbírky jsou automobily československé výroby, zejména Tatra, Praga, Aero, Škoda, Jawa a Walter. Najdete zde i největší ucelenou sbírku prostějovské značky Wikov a vozů "Z" vyrobených ve Zbrojovce Brno (Zetka). A na své si přijdou i milovníci historických motocyklů. Zkrátka ideální místo pro milovníky aut, motorek a historie...

Veteran Arena

Krokodýlek

Foto: Jan Procházka

PEVNOST POZNÁNÍ
Adresa:
 17. listopadu 7 (areál Korunní pevnůstky)
Otevírací doba: PO zavřeno (o svátcích otevřeno); ÚT-PÁ 09:00-17:00; SO,NE 09:00-18:00
Kontakt: www.pevnostpoznani.cz
Pevnost poznání je interaktivním univerzitním muzeem, kde si zábavu najdou nejen děti, ale také dospělí. Díky neformálnímu přístupu ke vzdělávání je dnes Pevnost poznání velmi inspirativním prostředím. V muzeu je k vidění několik zajímavých expozic a za návštěvu rozhodně stojí také planetárium. V Pevnosti poznání se koná řada poutavých akcí během celého roku, děti mohou navštěvovat nejrůznější kroužky, které jsou tu pořádány. Pro veškeré informace o nejnovějších událostech či akcích sledujte web.

KROKODÝLEK OLOMOUC
Adresa: Florykova 556
Otevírací doba: PO-ČT 14:00-19:00; PÁ,SO 10:00-20:00, NE 10:00-19:00
Kontakt: www.krokodylek-olomouc.cz 
Krokodýlek je největší zábavní park v kraji. Nabízí více jak 25 úžasných atrakcí nejen pro děti, ale i pro dospělé. Můžete se těšit na pětipatrovou prolézací klec, lanové centrum, bazén s lodičkami, motorkovou dráhu, sedm metrů vysokou horolezeckou stěnu a mnoho dalšího. Součástí je i restaurace orientovaná na italskou kuchyni. Skvělý tip, když je venku nevlídno...

JUMP ACADEMY OLOMOUC
Adresa: Olomoucká 1715/90, Olympia Olomouc
Otevírací doba: denně 09:00-20:00
Kontakt: www.jumpacademy.cz/olomouc 
Jump Academy Olomouc je trampolínové centrum pro děti a dospělé. Přijďte si zaskákat, trampolíny na vás čekají! Zažijte spoustu zábavy a tréninku. Jump aréna nabízí hned několik druhů atrakcí, ty jsou vyrobené z kvalitních materiálů a díky vysokým bezpečnostním standardům splňují ty největší požadavky na bezpečnost. Jump park je charakteristický i tím, že na účastníky dohlíží animátoři a trenéři. A dá se tu uspořádat i narozeninová oslava.

JUMP FAMILY OLOMOUC
Adresa: Pražská 255/41, Olomouc City
Otevírací doba: PO-PÁ 13:45-19:00, SO, NE a svátky 08:45-19:00
Kontakt: www.jumpfamily.cz/olomouc 
Skočte do jump arény v Olomouci a prožijte nekonečné množství zábavy. Čeká na vás hřiště snů plné trampolín i jiných atrakcí pro celou rodinu, včetně nejmenších. Nezáleží na tom, kolik toho umíte. Kvalifikovaní trenéři vám rádi pomohou s prvními skoky i náročnějšími triky. Přijďte se sem vyskákat ze všedních starostí, zlepšit fyzičku nebo zničit ratolesti...

Jump Family Olomouc

Jump Academy Olomouc

Foto: Jump Family Olomouc, Jan Procházka

STRAŠIDELNÝ DŮM
Adresa:
 Komenského 863
Otevírací doba: ST, ČT 16:00-22:00; PÁ 16:00-23:00; SO 10:00-22:00; NE 14:00-20:00
Kontakt: www.strasidelnydum.cz
Tak tady vás čeká adrenalinová zábava ve strašidelném domě s hororovým příběhem. A jestli jste tu už byli, tak vězte, že stojí za to přijít znovu, protože za dobu provozu už se zde vystřídalo hned několik strašidelných příběhů. A budete se bát...

MISTR ÚNIKU
Adresa:
 Schweitzerova 44
Otevírací doba: dle domluvy
Kontakt: www.mistruniku.cz
Utečete z uzamčené místnosti? Čeká vás 60 minut plných hádanek, úkolů a logických postupů. 60 minut, kdy si 2 až 5 hráčů vyzkouší, jak spolu umí komunikovat a spolupracovat. Aktuální téma zní "tajemství sousedova sklepa". Ideální pro rodiny, party přátel i jako teambuilding.

KAM ZA ZÁBAVOU V OKOLÍ?

ZOO OLOMOUC
Adresa:
 Darwinova 29, Svatý Kopeček
Otevírací doba: denně 09:00-17:00, od října jen do 16:00
Kontakt: www.zoo-olomouc.cz 
Zoo na Svatém Kopečku je oblíbeným cílem výletů zejména rodin s dětmi. Místní zoologická zahrada patří k těm nejhezčím. Nabízí možnost prohlídky vzácných druhů živočichů v několika pavilonech a mnoha dalších výbězích a expozicích, unikátní 32 metrů vysokou vyhlídkovou věž (nic pro slabé nátury) a také jízdu safari vláčkem, která je konečně kompletní a vy tak můžete projet všechny kontinenty! Velkou výhodou je občerstvení takřka na každém rohu.
DOPORUČENÍ: Pokud se sem chystáte o víkendu, připravte se, že je často opravdu hodně lidí a nemusí se vám podařit zaparkovat. Doporučujeme proto použít autobusovou dopravu, linka č. 11 jede z Hlavního nádraží a zastaví vám kousek od vchodu do zoo.

Žirafy jsou naprosto ikonické pro olomouckou zoo.

Foto: Jan Procházka

RESORT HRUBÁ VODA
Adresa: Hrubá Voda
Otevírací doba: PÁ 13:00-18:00; SO,NE 09:00-18:00
Kontakt: www.hrubavoda.cz

Asi 22 kilometrů od Olomouce, v údolí řeky Bystřice pod strmými kopci Oderských vrchů a Nízkého Jeseníku, najdete areál, kde je snad všechno, co potřebujete k dokonalé relaxaci. Je tu bobová dráha, dětské hřiště, minigolf, lukostřelecká aréna, disc-golf, víceúčelové hřiště, speciální Kamzíkova stezka mezi stromy, saunový svět, privátní wellness i ubytování. Dají se odtud také pořádat zajímavé výlety do okolí. Celý areál je dobře dostupný jak autem, tak vlakem. Ideální místo pro odpočinek...

SKI AREÁL HLUBOČKY
Adresa: Školní 126, Hlubočky
Otevírací doba bobová dráha: září SO-NE 10:00-18:00; říjen SO-NE 10:00-17:00
Kontakt: www.skiarealhlubocky.cz
Ač název areálu napovídá, že o zábavu je v Hlubočkách postaráno zejména v zimě, opak je pravdou. Najdete tady jedinou bobovou dráhu podobného typu na Moravě, na které můžete řádit i na podzim. Ale pozor, za deště se nejezdí!

SLUŇÁKOV
Adresa: Skrbeňská 70, Horka nad Moravou
Kontakt: www.slunakov.cz
Sluňákov je přesně tím místem, kam se vypravíte, když si chcete odpočinout od civilizace. V moderní nízkoenergetické budově se můžete ubytovat, konají se u také akce pro celé rodiny, například ekologické večery, tábory, také zajímavé programy či aktivity zaměřené environmentálně.

LOVECKÁ CHATA
Adresa: Vodní 6, Horka nad Moravou 
Kontakt: www.naloveckou.cz
Lovecká chata v Horce nad Moravou je oblíbeným výletním místem se stylovou restaurací, ubytováním, zázemím pro nejrůznější setkání a společenské akce a širokou nabídkou volnočasových aktivit. A co je fajn - mají tu i jízdárnu, takže se vy i vaše děti můžete povozit na koních.

Hrad Bouzov je často vyhledáván filmaři...

Foto: Jan Procházka

STÁTNÍ HRAD ŠTERNBERK
Adresa: Horní náměstí 6, Šternberk
Otevírací doba: záleží na zvoleném okruhu, od listopadu pouze na tematické akce
Kontakt: www.hrad-sternberk.cz 
Státní hrad Šternberk se nachází nedaleko Olomouce a nabízí návštěvníkům zajímavou podívanou. Původně obranné středověké sídlo ze 13. století s dochovanou válcovitou věží a zbytky opevnění hlavního paláce láká nevšední atmosférou. Půvabné kulisy hradu potom tvoří okolní lesopark a dnešní podhradí.

HRAD BOUZOV
Adresa: Bouzov 8
Otevírací doba: záleží na zvoleném okruhu, od listopadu pouze na tematické akce
Kontakt: www.hrad-bouzov.cz 
Úžasnou podívanou nabízí také Bouzov. Romantický hrad byl založen na přelomu 13. a 14. století, do roku 1696 jej střídavě vlastnili příslušníci různých českých a moravských rodů, pak panství s hradem koupil Řád německých rytířů. Od roku 1945 je majetkem státu. V roce 1999 byl prohlášen za národní kulturní památku. Velmi často je vyhledávanou lokalitou filmařů. 

HRAD HELFŠTÝN
Adresa: Hrad Helfštýn, Týn nad Bečvou
Otevírací doba: září-říjen ÚT-NE 09:00-17:00, v listopadu otevřeno pouze o víkendech a o státním svátku 09:00-16:00
Kontakt: www.helfstyn.cz 
Hrad Helfštýn se nachází asi 3 km od Lipníka nad Bečvou a je jedním z nejrozsáhlejších hradů ve střední Evropě. Jeho historie sahá až do 13. století a jde o jednu z nejnavštěvovanějších památek Olomouckého kraje. V srpnu 2020 se návštěvníkům po téměř deseti letech opět zpřístupnilo torzo hradního paláce a díky unikátní rekonstrukci se tak mohou podívat do úrovní hradu, ve kterých se naposledy procházeli Ditrichštejnové. 

HRAD SOVINEC
Adresa: Sovinec, okr. Bruntál
Otevírací doba: září ÚT-NE 09:00-18:00, říjen ÚT-NE 09:00-17:00
Kontakt: www.hradsovinec.cz 
Hrad Sovinec se nachází na jižním okraji masivu Nízkého Jeseníku, asi 13 kilometrů od Rýmařova. Počátky hradu se datují do první poloviny 14. století a ve své nynější podobě představuje unikátně zachovalou stavebně-technickou ukázku barokní vojenské architektury. Nabízí zajímavou podívanou nejen milovníkům historie, ale o víkendech se tu konají skvělé akce pro celé rodiny. Sledujte proto web, ať vám nic neuteče. :)

Hrad Helfštýn

Foto: Jan Procházka

ZÁMEK ČECHY POD KOSÍŘEM
Adresa: Mánesova 1
Otevírací doba: září ÚT-NE 09:00-17:00; říjen 09:00-16:00 (víkendy a státní svátky); od listopadu zámek uzavřen, zpřístupněn pouze park v čase 07:00-20:00
Kontakt: www.zamekcechy.cz 
Klasicistní zámek obklopený parkem o rozloze 21,5 hektaru, který patří k nejcennějším objektům historické zeleně na Moravě, je spjat se šlechtickým rodem Silva-Tarouca. Přítelem hraběcí rodiny byl malíř Josef Mánes, který Čechy pod Kosířem pravidelně navštěvoval a tvořil zde v letech 1849–1870. Zámek nabízí také unikátní filmovou expozici Zdeňka a Jana Svěrákových. 

ZÁMEK PLUMLOV
Adresa: Zámecká 99
Otevírací doba: září denně mimo pondělí 10:00-18:00, říjen o víkendech a svátcích 10:00-18:00
Kontakt: www.plumlov-zamek.cz 
Plumlovský zámek byl postaven v letech 1680 až 1690 Janem Adamem z Lichtenštejna. Ovšem to, co se nyní majestátně tyčí nad Podhradským rybníkem, je původně jen jedno zámecké křídlo ze čtyř plánovaných. Zámek jako takový nebyl totiž nikdy dokončen. Je zajímavý nejen svou historií, ale návštěvníky potěší také akce, které se tu konají. 

MLADEČSKÉ JESKYNĚ
Adresa: Mladeč
Otevírací doba: září ÚT-NE 09:00-16:00, říjen ÚT-NE 09:00-15:00
Kontakt: www.caves.cz 
Mladečské jeskyně se nacházejí v chráněné krajinné oblasti Litovelské Pomoraví. Podzemní prostory jsou bohatě zdobeny krápníky a sintrovými náteky, jeskyně jsou opravdu krásné. I tady platí, že byste neměli zapomenout na teplé oblečení a pevnou obuv.

JAVOŘÍČSKÉ JESKYNĚ
Adresa: Slavětín u Litovle
Otevírací doba: září ÚT-NE 09:00-16:00, říjen ÚT-NE 09:00-15:00
Kontakt: www.caves.cz 
Podzemní systém Javoříčských jeskyní vytváří komplikovaný komplex chodeb, dómů a propastí. Byly vytvořeny v ostrůvku devonských vápenců a na jejich vývoji se podílel potok Špraněk. Podstatná část jeskyní byla objevena již v roce 1938. Doporučujeme vzít si s sebou teplejší oblečení a pevnou obuv.

PUNKEVNÍ JESKYNĚ + MACOCHA
Adresa: Blansko
Otevírací doba: liší se podle měsíců i dnů v týdnu. Aktuální naleznete zde.
Kontakt: www.caves.cz
Punkevní jeskyně leží v severní části Moravského krasu v kaňonu Pustého žlebu. Od roku 1914 je nedílnou součástí prohlídky Punkevních jeskyní také návštěva dna propasti Macocha, hluboké 138 metrů. Pro velký zájem o prohlídku Punkevních jeskyní doporučujeme si zajistit vstupenku s předstihem online.

Ať už se rozhodnete strávit den v Olomouci, nebo se s přáteli či rodinou vydáte za hranice města, užijte si společné chvíle naplno. 

Krásné podzimní dny všem!