Reklama

Pátek 24. května 2019, svátek má Jana, venku je 13.7 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Jules Verne v Pevnosti poznání: vydejte se na dobrodružnou výpravu

Zprávy z regionu

9.8.2018

Autor: red

Interaktivní muzeum vědy Pevnost poznání Univerzity Palackého v Olomouci zve návštěvníky na dobrodružnou výpravu do světa nespoutané fantazie Julese Verna. V rámci projektu Léto s Vernem, které celé léto připravuje Český rozhlas Dvojka, se 14. srpna od 9 do 17 hodin koná v pevnosti originální program pro celou rodinu.

Foto: Pevnost poznání

Veškeré informace naleznete na webu.

Dva měsíce prázdnin se rozhlasová Dvojka vydává na podivuhodnou cestu do dalekého vesmíru, pod hladinu temných oceánů či do nitra Země. Posluchači si tak mohou užívat léto se spisovatelem a průkopníkem popularizace vědy, který sledoval vědecké trendy, jenž pak dokázal přeměnit v neuvěřitelné a fascinující příběhy. "Připravili jsme 20 rozhlasových her, jeden seriál a tři četby na pokračování. Projekt zakončí živě vysílaná rozhlasová hra," popsala aktivity Kateřina Dvořáková, vedoucí programu Českého rozhlasu Dvojka.

Rozhlasoví pracovníci chystají také akce pro širokou veřejnost. Jednou z nich je i tematický den v Pevnosti poznání. Návštěvníci se mohou těšit na řadu aktivit v expozicích, soutěže a drobné dárky. A také na přednášku autora pořadu Meteor Petra Sobotky nazvanou Omyly a pravdy Julese Verna. Ta začne v 15 hodin v přednáškovém sále a bude zdarma. "Julese Verna můžeme označit za popularizátora vědy. Studoval nejnovější vynálezy a objevy a včleňoval je do svých románů. V nich pak domýšlel využití v nejdokonalejší formě. Jsou jeho knihy spolehlivými učebnicemi, nebo v nich plácá páté přes deváté? Co říkají dnešní odborníci na jeho texty?" lákal na přednášku Petr Sobotka.

Vědecko-fantastický svět románů slavného francouzského spisovatele inspiroval animátory popularizačního centra, kteří si na 14. srpna připravili aktivity pro všechny návštěvníky bez rozdílu věku. "Některé exponáty přeměníme na tajuplnou cestu a připravíme schémata vynálezů a mapy míst, které se ve verneovkách objevují. Návštěvníci se pokusí pomocí netradičních šifer zjistit, jaká prehistorická zvířata se skrývala ve středu Země a jak by asi vypadala vesmírná raketa v podání Verna," popsala program Martina Vysloužilová, tisková mluvčí Pevnosti poznání. Doplnila, že autoři programu myslí také na ty, kteří si chtějí vyzkoušet chemické pokusy a vyrobit si vlastní sopku nebo umělou zkamenělinu.

red

Reklama

PROFI CREDIT - Mgr. Iveta Šťastná

Katalog firem » Finance » Nebankovní půjčky a úvěry

Chybí Ti peníze a banka Ti nepůjčí ???
My ano !!!
A neptáme se, na co peníze potřebuješ.

Peníze do 24 hodin na Tvém bankovním účtu, minimum potřebných dokladů.

Peníze pro zaměstnance, podnikatele, živnostníky, maminky či tatínky na MD i pro důchodce.

Volejte 777 225 343.