Reklama

Pondělí 1. června 2020, svátek má Laura, venku je 10.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Judisté slaví úspěch. Na kvalitním turnaji v Budapešti získali dvě medaile

Sport

3.5.2019

Autor: asu

Olomoucké judo slaví další úspěch. Na kvalitně obsazeném turnaji v Budapešti se naši závodníci v konkurenci pětadvaceti států neztratili a vybojovali dvě medaile, a to v kategorii staršího žactva do 15 let a dorostenek do 18 let.

Foto: Judo klub Olomouc

I přesto, že olomoucký region není největší, mladí judisté dokazují, že se umí prosadit i na mezinárodním poli. Dorostenka Lucie Pustějovská nastoupila do duelů celkem pětkrát. Cesta k medaili však nebyla vůbec jednoduchá. Po nezdaru z prvního zápasu, kde podlehla své soupeřce na wazari, následovalo vyrovnané utkání, které pokračovalo do prodloužení. Zde Lucie musela přehodnotit taktiku svých útoků, což se jí vydařilo, a ona tak postupovala dál v pavouku. V boji o bronz Pustějovská využila soupeřčiny chyby, díky čemuž obsadila bronzovou příčku.

Druhým medailistou se stal Šimon Doubrava, starší žák do 15 let. Dle jeho vlastních slov mu k medaili velmi pomohlo několikatýdenní soustředění v kolébce juda v Japonsku, kde se poctivě připravoval s dalšími členy tréninkové skupiny Judo klubu Olomouc. "Od Japonců jsem toho dost pochytil, a to hlavně v rámci boje o úchop, který je v judu velmi důležitý. Jakmile judista nemá dobrý úchop, útok se mu zpravidla nepovede", říká Doubrava, který stanul na stupních vítězů jako stříbrný medailista své kategorie.