Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří, venku je 4.8 °C

Jediný gól dal Plšek. Moravské derby vyznělo lépe pro Sigmu

21.4.2018

Autor: Jakub Vykydal

Ve 25. kole HET ligy se konalo derby, kdy domácí Sigma přivítala na Andrově stadionu ostravský Baník. Pro oba týmy to byl důležitý zápas, snaha Sigmy udržet se na příčkách zaručující evropské poháry, pro ostravský Baník možnost dostat se ze sestupových příček. První poločas nabídl mnoho slibných šancí, ale žádná neskončila brankou, takže po první půli byl stav 0:0. Ve druhém poločase padl jeden gól. a to díky individuální akci Jakuba Plška, a Sigma se radovala z domácího vítězství 1:0.

Sigma nastoupila bez vykartovaných dvou hráčů Texla a Jemelky a také bez trenéra Jílka, který za protesty na Jablonci dostal distanc na dva zápasy a usedl pouze na tribunu. Na straně Ostravy scházel vykartovaný Azevedo a zraněný brankář Šustr.

Do první šance se dostala domácí Sigma, když v 6. minutě našel Vepřekův centr z levé strany hlavu Řezníčka, ale ta už si cestu do hostující brány nenašla. Hned v následující minutě spěchal do brejku ostravský Baroš, ale jeho centr do vápna nenašel žádného spoluhráče. V 10. minutě Sigma zahrávala přímý kop, k odraženému míči se dostal Kalvach a vypálil tvrdou ránu z hranice vápna, ale jeho rána mířila těsně nad hostující bránu. Ostravský Baník poprvé zahrozil v 18. minutě po centru Fleišmana, na který si naběhl hostující Fillo, ale hlavou mířil nepřesně. Sigma měla ještě několik slibných situací, ale k otevření skóre to nevedlo, první poločas skončil skórem 0:0.

V 55. minutě Sigma zahrávala rohový kop, na který si naskočil stoper Radakovič, který míč prodloužil na zadní tyč, kde číhal Hála, ale v dobré příležitosti na míč nedosáhl. Po špatné rozehrávce Kalvacha v 70. minutě se dostal k míči ostravský Baroš a technickou ránou těsně minul levý roh domácí brány. V 71. minutě se Sigma dočkala, když se ve vápně dostal k odraženému míči Plšek a "zasekávačkou" si vychutnal jak hostujícího gólmana Laštůvku, tak i stopera Šindeláře a míč uklidil do prázdné brány. Sigma se tak ujala vedení 1:0. Domácí se mohli dočkat navýšení v 75. minutě, ale záložník Moulis dobře nevyřešil přečíslení domácí Sigmy a se slabou přízemní střelou neměl gólman Laštůvka žádný problém. V 80. minutě se Sigma dostala do oslabení, když druhou žlutou kartu viděl Kalvach, a domácí tak dohrávali zápas v deseti mužích. Následně v 81. minutě mohl Baník vyrovnat, ale v dobré příležitosti minul domácí bránu hlavou odchovanec Sigmy Šindelář. V nastavení ještě viděl červenou kartu hostující Procházka, když fauloval Yunise, který mířil sám na Laštůvkovu bránu. Následující přímý kop ke gólu nevedl, utkání tedy skončilo skórem 1:0 pro domácí Sigmu.
"Řekl bych, že to byly dnes zasloužené body pro nás. Byly jsme v tom zápase lepší, vypracovali jsme si více střeleckých a gólových šancí. Na naší straně velké zlepšení po stránce agresivity, práce a zodpovědnosti, takže jsem s naším výkonem v zápase velice spokojen. Baník nás zatlačil ke konci zápasu po vyloučení Kalvacha, ale jinak si myslím, že si Baník nevytvořil žádné další nebezpečné situace," hodnotil zápas trenér Sigmy Václav Jílek, který musel zápas sledovat z tribuny.

SK Sigma Olomouc 1:0 FC Baník Ostrava

Branky: 71. Plšek
Rozhodčí: Zelinka – Hájek, Myška
ŽK: Kalvach – Pazdera
ČK: Kalvach
Diváků: 9 518

Sestava SK Sigma Olomouc: Buchta – Hála (67. Moulis), Radaković, Polom, Vepřek – Zahradníček, Houska, Kalvach – Plšek - Falta – Řezníček (86. Yunis). Trenér: Jílek.

Sestava FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Procházka, Šindelář, Granečný (72. Stáňa) – Hlinka, Hrubý – Fillo (80. Jirásek), Fleišman - Poznar , Baroš (76. Diop). Trenér: Páník.