Reklama

Středa 17. července 2019, svátek má Martina, venku je 17.1 °C

Jaro startuje, Sigma chce rychle do středu tabulky

Sport

6.2.2019

Autor: Petr Pelíšek

Zapomenout na nepovedený podzim a co nejrychleji poskočit do klidného středu tabulky. To je cíl, se kterým půjde SK Sigma Olomouc do jarní části FORTUNA:LIGY. Hanáci ji zahájí v pátek doma na Andrově stadionu proti Jablonci, střetnutí 20. kola má výkop v 18.00.

Liga se hraje v sezoně 2018/2019 podle nového modelu, takže podzim skončil týden před vánočními svátky a restart soutěž čeká už druhý únorový týden. „Příprava v tom modelu, který byl, to znamená v pěti týdnech, byla podle našich představ. To, co jsme si naplánovali, jsme splnili. Podstatné je zdravotní hledisko, to jsme si dokázali udržet, takže většina hráčů odtrénovala přípravu bez nějakých výrazných problémů. V současné době je kompletní mužstvo připravené na páteční zápas, což je první předpoklad. To mě hodně těší,“ řekl trenér SK Sigma Václav Jílek. „Herní kemp se nám také podařil. Příprava měla nějaký vývoj, výsledkově to bylo velmi dobré, až na ten jeden výbuch v Trenčíně. Zejména potěšující pro mě byl fakt, že se hráči snažili nějakým způsobem plnit naše úkoly. Vzhledem k situaci jsme přece jen museli maličko pozměnit herní způsob. Abychom byli přímočařejší, to je jedna z věcí, na kterou jsme se zaměřovali. Hráči to pochopili, posun tam je určitě znatelný. A také se nám podařilo splnit prioritu s příchodem stopera Víta Beneše,“ podotkl Jílek.

Trenér SK Sigma Olomouc Václav Jílek na tiskové konferenci před ligovým jarem.

Foto: Petr Pelíšek

Jedinou zimní posilou je stoper Vít Beneš, podle kouče Jílka se s týmem sžil během pár okamžiků. „Musím říct, že tak rychlou adaptaci, a také takovou kvalitu výkonnosti, jak působí v kabině, jsem asi ještě neviděl. Působí to na mě výborně, je vidět, že to je zkušený hráč, který si něčím prošel. A myslím, že se neposere, co se týče toho prvního zápasu. Samozřejmě že ho prověří až sezona, ale zatím můžu hovořit o Vítovi jen v superlativech,“ řekl Jílek. "Jednoznačně splňuje všechno to, co jsme si příchodem takového stopera slibovali. To znamená řízení obrany, sportovní kvalitu a samozřejmě i ten charakter. Ty základní věci naplňuje a pevně věřím, že to ukáže i v mistrovských zápasech,“ poznamenal Jílek.

Stoper Vít Beneš, jediná zimní posila SK Sigma Olomouc.

Foto: Petr Pelíšek

Příchodem stopera Beneše posilování kádru pro jaro ještě neskončilo, Sigma se bude snažit dál. „Netajíme se tím, že bychom ještě chtěli zvýšit konkurenci ve středu hřiště. Není to jednoduché, přestupní okno nám o to ještě umožňuje bojovat. Neříkám ale také, že za každou cenu někdo přijde,“ řekl Ladislav Minář, sportovní manažer SK Sigma Olomouc.

Sigmu čeká hotové pražské jaro. Los nemá lehký, v Praze bude hrát čtyři zápasy FORTUNA:LIGY, k tomu ještě navíc také čtvrtfinále MOL Cupu. A s jakými cíli a očekáváními Modrá lavina do další fáze sezony půjde? „Očekávám, že budeme daleko bezpečnější vlastní bráně a daleko kvalitnější a nebezpečnější soupeřově bráně. Myslím, že mužstvo má kvalitu. Podzim byl v první fázi hodně nepovedený, věřím, že máme kvalitu na to, abychom byli na daleko lepším umístění, než jsme. Takže očekávám větší kvalitu, to, že budeme daleko, daleko lepší,“ řekl Minář. „Očekávám obrovskou melu ve spodních patrech. Každé kolo, každý získaný bod tam může být velká proměna. Za druhé bych očekával, abychom navázali na druhou polovinu podzimu. Prvních deset kol jsme získali šest bodů, v následujících devíti třináct. A to dává nějaké páté šesté místo. Pokud obhájíme pozici ze druhé poloviny podzimu, tak bychom se měli dostat do středu tabulky, kde bychom všichni chtěli být, a hrát v klidu. A také očekávám, že budeme nebezpečnější, hrát daleko více do brány a stejně tak i pevnější defenzivu a to, že nebudeme tolik inkasovat,“ poznamenal trenér Václav Jílek. „Věřím, že se co nejdříve vymotáme ze spodních pater a posuneme se do středu tabulky, kde bychom, myslím si, měli minimálně hrát. A přáním je zlepšit defenzivu, nedostávat hloupé góly, které jsme si víceméně dávali sami,“ řekl kapitán SK Sigma Michal Vepřek.

Foto: Petr Pelíšek

Kádr SK Sigma pro jarní část sezony

Brankáři:
Michal Reichl, Miloš Buchta, Aleš Mandous
Obránci:
Michal Vepřek, Václav Jemelka, Jan Kotouč, Jan Štěrba, Roman Polom, Juraj Chvátal, Vít Beneš, Martin Sladký
Záložníci
Šimon Falta, Jakub Plšek, Tomáš Zahradníček, David Houska, Jiří Texl, Lukáš Kalvach, Václav Pilař, Milan Lalkovič, Mojmír Chytil, Martin Hála
Útočníci
Jakub Yunis, Martin Nešpor, Pavel Dvořák

Změny v týmu
Přišli: Vít Beneš (Vasás Budapešť), Mojmír Chytil (z juniorky).
Odešli: Michal Surzyn (hostování Vítkovice), Václav Vašíček (konec smlouvy), Bidje Manzia (SFC Opava).

Petr Pelíšeksport@olomouc.cz

Reklama

EWEREL - Svítidla, osvětlení, světelné studio

Katalog firem » Obchod » Svítidla

NOVĚ OTEVŘENÁ PRODEJNA v SOKOLSKÉ 5
v OLOMOUCI za SPEOU vedle náměstí Hrdinů
( přestěhováno z Koruny )

SVĚTELNÉ STUDIO na Horním lánu 12a ( proti Ternu )

Kultivované prostředí, odborný personál, velký výběr,
svítidla levná, dostupná i luxusní, klimatizováno.

Vyspělé LED technologie, multifunkční svítidla se stmíváním, změnou barvy světla z teplé do studené, nočním osvětlením atd.

Profesionální poradenství s vysokou znalostí výrobků.
NÁVRHY OSVĚTLENÍ a SVĚTELNÝCH ROZVODŮ v komerčních objektech, rodinných domech, bytech i zahradách.

ZÁRUKA 5 LET na většinu LED svítidel a LED žárovek.

V naší nabídce najdete moderní úsporné lustry, lampy, stropní svítidla, exteriérová svítidla, LED pásky a mnoho dalšího.

www.ewerel.cz