Jakub Plšek potvrdil pověst kanonýra a dnes se na Andráku i oženil

Rozhovory

27.5.2018

Autor: Jakub Vykydal

Sigma Olomouc skončila skvělou čtvrtou příčkou v HET lize a zase bude hrát Evropské poháry. Nakonec je z toho třetí předkolo, ale kdo by si to před startem sezóny a opětovném návratu Sigmy do ligy řekl. Hanáci se chtěli zachránit a nakonec jsou z toho poháry a umístění před miliardářskou Spartou. Málokdo také věřil, že se střelecky v lize prosadí Jakub Plšek. Rodák z Jasenné u Vsetína ale zvládl sezónu skvěle a s jedenácti góly se stal nejlepším střelcem Sigmy. Parádní sezónu zakončil přestupem v osobním životě, přímo na hřišti se dnes oženil. Fanoušci věří, že fotbalový přestup Kuba ještě o nějaké ty měsíce odloží a Evropskou ligy si se Sigmou zahraje.

Kubo, na konci sezóny máte 4. místo, jak to zpětně hodnotíte?
Jako pohádku, protože před sezónou tohle nikdo neočekával a je to hodně nadstandardní sezóna.

Jak byl těžký ten poslední krok v zápase s Mladou Boleslaví?
Bylo to těžké, protože Boleslav prokázala na jaře nějakou sílu, byť se jim na podzim nedařilo. Naštěstí se nám povedl první poločas, byli jsme efektivnější, ne lepší, nepřehrávali jsme je, ale byli jsme efektivnější v koncovce. Ve druhém poločase, si myslím, že jsme je přehráli, byť v deseti, jsme si je už pohlídali. Pak z jejich chyby pramenil třetí gól, který zápas definitivně rozhodl.

Opět se vám povedla rána z dálky. Minule jste z takové vzdálenosti dával gól z přímého kopu, jak byste popsal první trefu proti Bolce?
Neměl komu nahrát, tak jsem to zkusil po bráně a naštěstí mi to pěkně sedlo a zapadlo to tam.

Zítra máte svatbu, tak jaký to bylo hrát den před svatbou?
Dobrý, těším se na zítřek (rozhovor vznikal po utkání s Mladou Boleslaví, pozn. red.). Doufám, že mi to tam kluci moc nevyšlapali.

Takže to budete mít tady na stadionu?
Ano, budu.

Budou tam všichni hráči?
Ne, všichni tam nebudou. Nevlezli bychom se všichni do VIP zóny, kde bude probíhat oslava.

Máte předkolo Evropské ligy, budete u toho i vy?
Já doufám, že jo. Nemám žádný zprávy, takže pokračuju normálně tady.

Věřili jste třeba i v to třetí místo?
Samozřejmě jsme věřili, ale… Nebudu se k tomu vyjadřovat.

Měli jste nějaké informace, jak hraje Jablonec?
Měli jsme nějaké o poločase, ale spíš jsme hleděli na Spartu, bylo to tam 0:0. Tam jsem Bohemce věřil, že tu remízu udrží, takže super.

Skončili jste před Spartou, to asi nikdo před sezónou neočekával...
Je to paráda, před sezónou to nikdo nečekal a je to nadstandardní.

Máte jedenáct gólů jako záložník, dokázal jste všem, že góly umíte střílet i v první lize. Je to zadostiučinění pro vás?
Jsem rád, že jsem vyvrátil ty prognózy před sezónou. Hodně lidí říkalo, že ty góly, co jsem nastřílel ve druhé, nepotvrdím v té první, takže to je moje odpověď.