Jakub Plšek: "Věděl jsem, že Šindy chodí do skluzů"

Rozhovory

22.4.2018

Autor: Jakub Vykydal

Sigma Olomouc porazila doma Baník Ostrava brankou Jakuba Plška 1:0. Hanáci doma konečně zabrali za tři body a vrátili se díky tomu na třetí místo v tabulce HET ligy. Duel rozhodl nádhernou trefou Jakub Plšek, který sám před brankářem Laštůvkou zaseknul míč a pohodlně jej uklidil do prázdné branky. Plškovi se, zdá se, navrátila střelecká fazóna.

Jakub Plšek rozhodl svojí trefou duel s Baníkem. Jakub Plšek rozhodl svojí trefou duel s Baníkem. Foto: www.sigmafotbal.cz

Jakube, váš gól vypadal hodně povedeně a zkušeně, jak to vidíte vy?

První myšlenka byla první dotykem si míč zpracovat a druhým střílet. Potom jsem viděl, že se tam řítí Martin Šindelář a z působení v Olomouci jsem věděl, že chodí do skluzů a ani mu podstatě nic jiného nezbývalo, tak jsem si míč zasekl a naštěstí šel na zem i gólman, potom už to bylo jednoduché.

Co říct k zápasu. Baník vás asi přehrával.

V druhé půli možná ano, ale v první půli jednoznačně náš nejlepší výkon na jaře, protože to mělo velkou kvalitu a chyběl k tomu pouze gól. Ve druhém poločase se Baník začal dostávat do hry, ale my jsme paradoxně dali gól. Potom jsme dostali červenou kartu, ale zkušeně jsme si to pohlídali oproti minulým zápasům, kdy jsme ztratili dva body s Jihlavou a Karvinou.

Čím to, že se Baník dostal ve druhém poločase do hry?

Nemyslím si, že to bylo z naší strany, spíš Baník dostal o poločase v kabině „kartáč“, že nás nemůžou nechat tak hrát jako v prvním poločase a bohužel se jim to podařilo. Naštěstí jsme to zlomily tím gólem a pohlídali jsme si to.

Znali jste výsledek Sparty, takže jste se chtěli vrátit na třetí místo?

Kdo by se nechtěl vrátit. Teď to musíme potvrdit v Teplicích, kde to nebude nic jednoduchého.

Jak se vám hrálo v takové atmosféře, která panovala na stadionu?

Já bych byl rád, aby to tak bylo na každém zápase a je mi jedno, jestli se tak fandí nám nebo soupeři, ale bohužel je to dvakrát za sezónu.

Jak vám dnes na lavičce chyběl trenér Jílek?

Možná šel slyšet více jak z lavičky (smích).

Baník byl hodně agresivní, nedělalo vám to potíže?

Já jsem to popravdě čekal ještě agresivnější. Oproti tomu utkání, co jsme odehráli na podzim, jsme měli více prostoru, hlavně v prvním poločase.

Jak bude chybět vykartovaný Kalvach v záloze pro další zápas?

Bude to určitě ztráta, ale nezbývá nám nic jiného, než ho nějak nahradit.