Reklama

Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 5.5 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Jak pracovat s nadanými dětmi? Pevnost poznání chystá na středu online konferenci

Zprávy z regionu

22.2.2021

Autor: red

Zajímá vás práce s nadanými a talentovanými dětmi? Jste pedagog, odborník nebo rodič a rád byste navázal kontakty v této oblasti? Pevnost poznání pořádá ve středu 24. února od 9 hodin online konferenci Podpora nadání v Olomouckém kraji, kde můžete najít odpověď na řadu otázek a inspirovat se příběhy ostatních. Na setkání vystoupí zástupci škol, neziskových a kulturních organizací a dalších vzdělávacích zařízení.

Ilustrační foto

Foto: Pevnost poznání

Cílem konference je seznámit ředitele, učitele a širokou veřejnost s činností Krajské sítě podpory nadání a představit některé instituce, které vytváří podnětné a motivující prostředí pro rozvoj žáků základních, středních, ale i vysokých škol. Akci organizuje Pevnost poznání společně s Olomouckým krajem v rámci projektu Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje.

Na konferenci vystoupí například Roman Chvátal, který je programovým ředitelem Pevnosti poznání. "Budu mluvit o našich mimoškolních aktivitách, což jsou Science Camp nebo Klub nadaných dětí. Díky nim se děti podívají do špičkových laboratoří vědců, vyzkoušejí si chemické pokusy nebo například vyřeší náročné matematické kvízy a úlohy," řekl Chvátal, který je také zástupcem Národního pedagogického institutu ČR. Doplnil, že Přírodovědecká fakulta UP zase nabízí zajímavý program Newton, který umožňuje nadaným středoškolským studentům studovat na UP ještě před úspěšným složením maturitní zkoušky. "Student navštěvuje vybranou výuku společně s vysokoškolskými spolužáky a skládá zápočty a zkoušky s perspektivnou, že po nástupu do řádného studia může požádat o uznání kreditů za již úspěšně absolvovaný předmět."

Zajímavá bude také prezentace ředitelky Střediska volného času ATLAS a BIOS v Přerově Blanky Maškové. "S mými kolegy věříme, že právě u nás je prostor na odkrývání skrytých talentů. Už antičtí filozofové pochopili, že hra a společný zájem rozvíjí tvořivost, podněcují k iniciativě a pomáhají při regeneraci sil. To všechno může pomoci dětem a mládeži při vytváření jejich zdravého sebevědomí, zachránit je před pocitem beznaděje a prázdnoty. Mnohdy se dobrý koníček rozvíjející jejich nadání může stát i podnětem a pomocníkem při hledání uplatnění se na trhu práce," uvedla ředitelka Blanka Mašková.

Konference proběhne online, prostřednictvím chatu na YouTube bude možnost pokládat dotazy

Organizátoři by rádi navázali spolupráci s dalšími institucemi, které mají nadaným žákům co nabídnout. "Doufám, že výstupy z konference vzbudí zájem o podporu nadání mezi pedagogy a rodiči, ale motivují také další instituce k zapojení do naší sítě. Ať už se jedná o školy, instituce neformálního vzdělávání, zaměstnavatele, místní samosprávy nebo profesní komory a spolky," sdělil Roman Chvátal.

Olomoucká síť podpory nadání je součástí celostátní struktury fungující pod Národním pedagogickým institutem České republiky. Síť sdružuje subjekty, které realizují aktivity v oblasti podpory nadání a jejím cílem je vytvářet a rozvíjet prostředí pro rozvoj nadaných a talentovaných žáků. Více se dočtete na www.talentovani.cz