Reklama

Středa 19. června 2024, svátek má Leoš, venku je 28.1 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Jak bude vypadat areál Tržnice? Do plánování se můžete zapojit i vy, stačí vyplnit online dotazník

Zprávy z regionu

11.9.2023

Autor: red

Několik předních českých architektů a urbanistů bude tvořit návrhy na možné využití potenciálu městské tržnice. Kvůli budoucnosti tohoto unikátního areálu v těsné blízkosti historického centra je oslovilo město. Inspirací pro práci renomovaných odborníků můžete být i vy. Stačí k tomu vyplnit krátký dotazník.

Foto: Jan Procházka

On-line dotazník s otázkami zaměřenými na to, jak vnímá areál tržnice veřejnost, je už nyní k dispozici na webu trznice.olomouc.eu. Odpovědi architektům následně poslouží jako inspirace. Díky nim budou mít možnost lépe pochopit, co si o tomto místě s velkým potenciálem veřejnost myslí, co od něj očekává i to, jak jej nyní využívá. Sběr dat prostřednictvím on-line dotazníku potrvá do pondělí 18. září, včetně. "Řešená oblast zahrnuje areál venkovního tržiště s prodejními místy, historickou budovu tržnice, přilehlé parkoviště i plochu s vykopávkami," upřesnila vedoucí útvaru hlavního architekta Jana Křenková.

Kvůli městské tržnici chystá radnice workshop i veřejnou prezentaci. "Cílem workshopu, na který se sjedou architekti z celé republiky, bude vymyslet intenzivní, pestré a zároveň atraktivní využití prostoru tržnice pro místní i turisty a navrhnout uspořádání tohoto prostoru na přechodné období 10 až 15 let. Tolik času odhadujeme, že bude potřeba na přípravu definitivní podoby tohoto klíčového městského uzlu s budovami, náměstím a ulicemi," vysvětlil náměstek primátora pro rozvoj Tomáš Pejpek. "Takovou dobu však prostory u tržnice nenecháme zahálet," naznačil.

Veřejná prezentace výsledných návrhů architektů a urbanistů spojená s diskuzí veřejnosti se uskuteční po skončení workshopu v pátek 22. září od 18 hodin v Oranžerii ve Smetanových sadech.

Reklama

HC Olomouc

Katalog firem » Sport » Hokej

Hokejový klub má v Olomouci dlouholetou a významnou tradici. První klub zde byl založen v roce 1955 pod názvem Spartak Moravia Olomouc. Od roku 1979 byl hokej v Olomouci spojován s názvem TJ DS Ol...