Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 3.7 °C

Hokejisté Olomouce si poradili i s Mladou Boleslaví a můžou slavit další vítězství!

14.10.2018

Autor: ČTK

Po páteční výhře nad Plzní se Olomouci podařilo vyhrát i v dnešním zápase v Mladé Boleslavi, kterou porazili 2:1. Do vedení šli už v první minutě zásluhou Buriana, rozhodující gól přidal ve druhé třetině Zbyněk Irgl.

Mora do dnešního zápasu nastoupila na ledě Mladé Boleslavi, která se tak poprvé mohla předvést pod vedením nového trenérského tria, jež tvoří spolu s Hořavou Radim Rulík a Pavel Patera. Kohouti se však známých trenérských jmen nezalekli, ba naopak hned ukázali, kdo je na ledě pánem. Už po 59 vteřinách střílel od modré Galvas, jehož ránu tečoval těsně nad Kantorův beton Vilém Burian. Na začátku sedmé minuty mohl zvýšit v přesilovce při vyloučení Klepiše Irgl, jenže tentokrát si Kantor puk pohlídal. Před polovinou první části měl vyrovnání na holi Látal, ale Konrád svůj tým podržel. Holec chvilku poté ztroskotal na Kantorovi. Ovšem v 18. minutě se už domácí mohli radovat, když bek Hanzlík dobrým napadáním na útočné modré čáře vybojoval kotouč pro Pabišku, a ten dokázal prostřelil Konráda.

Na začátku druhé třetiny sebral Vyrůbalík jistý gól Klepišovi, jehož před odkrytou brankou hledal Žejdl. Zanedlouho musel na trestnou lavici Skladaný a domácí byli dvakrát blízko vedoucí trefě: Klepišovu bombu stihl vytěsnit ramenem na poslední chvíli Konrád, Orsava měl ze strany spoustu času zamířit, jenže vypálil jen do lapačky olomouckého gólmana. Středočeši pak promrhali i další početní výhodu, zato Mora dokázala vyloučení Šťastného využít. Přesně po 33 odehraných minutách si dlouho nikým nerušený Irgl vyjel v klidu do palebné pozice a z kruhu pro vhazování trefil přesně horní roh. Zkušený forvard Kohoutů tak dal už osmý gól v sezoně.

Třetí dějství se neslo ve znamení velké snahy Boleslavi o vyrovnání. Šťastného zakončení zblízka ale vykryl Konrád. Odhodlání domácích mohlo utrpět zásadní trhlinu v 51. minutě, tečující Knotek však dobře postaveného Kantora nepřekonal. Během závěrečných 100 sekund to Mladá
Boleslav zkusila bez gólmana, Mora se ale s přehledem ubránila a v tabulce má aktuálně 17 bodů.

Jan Tomajko po utkání uvedl: "My jsme do utkání výborně vstoupili, když jsme hned v první minutě dali gól. Potom jsme tak trošku přestali hrát s pukem a čekali, co s námi domácí provedou. Málo jsme šli za kotoučem, nebylo to optimální a Boleslav vyrovnala na 1:1, když jsme nevytáhli puk z obranného pásma a ztratili ho na obranné modré čáře. Ve druhé třetině jsme tam měli nějaká oslabení a domácí nás přestříleli. Nakonec rozhodla naše branka v přesilové hře, když to Zbyněk Irgl výborně trefil. Boleslav ve třetí třetině tlačila, ale musím kluky pochválit, že jsme ji odehráli výborně do obrany. Posledních pět minut bylo od nás opravdu vynikajících."

BK Mladá Boleslav - HC Olomouc 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 18. L. Pabiška (Jan Hanzlík) - 1. Burian (J. Galvas, Irgl), 33. Irgl (Burian, Nahodil)
Rozhodčí: T. Horák, Hejduk - J. Frodl, Lučan
Vyloučení: 3:3 Využití: 0:1
Diváci: 2611

Mladá Boleslav: Kantor - J. Říha, Voráček, Pláněk, Kotvan, Kurka, Jan Hanzlík, Bernad - Klepiš, Žejdl, Orsava - Vondrka, T. Knotek, Pacovský - D. Šťastný, P. Musil, M. Látal - M. Procházka, Skalický, L. Pabiška. Trenéři: M. Hořava, Rulík a Patera
Olomouc: Konrád - Škůrek, Vyrůbalík, J. Galvas, Ondrušek, Jaroměřský, Švrček, Dujsík - V. Tomeček, J. Knotek, Ostřížek - Burian, Strapáč, Irgl - Laš, Nahodil, Skladaný - Jergl, Holec. Trenéři: Tomajko a Moták