UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
Hokejisté Mory podlehli Novgorodu. S ruským týmem prohráli 4:3
16.8.2016
Autor: Adam Baštinec
Olomoučtí hokejisté v druhém zápase Dukla Cupu změřili síly s trochu těžším soupeřem, než se kterým sehráli první utkání. Tým z ruské Kontinentální ligy Torpédo Nižnij Novgorod prověřil kvality extraligového mužstva na výbornou. Po nepovedené první třetině Hanáci dvakrát vyrovnali a od druhé dvacetiminutovky hráli vyrovnanější partii se svým soupeřem. V závěru utkání ale podruhé udeřil kanadský šikula Ashton a zařídil tak těsnou výhru pro ruský tým 4:3.

První třetina olomouckým hokejistům vůbec nevyšla. Už po šestatřiceti vteřinách lovil brankář Konrád puk z brány, když ho překonal kapitán lotyšské reprezentace Daugavinš, který využil přihrávky Frolova, a zkušeně zavěsil. Brzký gól Hanáky zaskočil a těžce se dostávali do hry, na začátku osmé minuty už prohrávali 2:0, když Kanaďan Ashton šikovně tečoval střílenou přihrávku od spoluhráče Žerděva, na kterou Konrád už nestihl zareagovat. Hokejisté Novgorodu v první třetině na ledě dominovali, vytvořili si ještě dvě velké šance, ale obě zlikvidoval hbitými zákroky Konrád.
Jestliže v první třetině působili olomoučtí hokejisté rozpačitým a zakřiknutým dojmem, do té druhé vlétli po hlavě. Během úvodních dvou minut mohli Hanáci vyrovnat, v první šanci měl gól na hokejce Laš, jenže zblízka brankáře Kasutina nepřekonal. O minutu později chybělo Skladanému málo, aby uklidil puk do odkryté brány, ale ruští beci byli rychlejší. Hanáci se dočkali prvního gólu až v 30. minutě, když napřáhl Houdek a prostřelil gólmana Torpeda mezi nohama. Ve 33. minutě Olomouc vyrovnala, postarala se o to čerstvá posila z Brna Burian, který z pravého křídla zaskočil Kasutina. Radost z vyrovnacího gólu ale olomouckým nevydržela dlouho, o minutu později šel Novgorod znovu do vedení zásluhou Galuzina.
V závěrečné dvacetiminutovce se Olomouci podařilo vyrovnat podruhé. V oslabení získal ve středním pásmu Knotek, který se s ním osamocený vydal k soupeřově bráně a se štěstím ho dostal za Kasutinova záda. Jenomže v 55. minutě napřáhl na modré Jegoršev a jeho prudká střela se otřela o hůl kanadského útočník Ashtona, pro kterého to byla druhá branka v utkání. Hanáci si vzali ještě oddechový čas, ale střelu Hermana v poslední vteřině zblokovali soupeři.
"Domácí měli raketový nástup. Nám se pak v průběhu utkání podařilo – nejenom, co se týče skóre, ale i herně – vyrovnat. Myslím si, že ve druhé polovině jsme měli mírnou převahu, tam jsme hráli docela dobře. Bohužel v závěrečné přesilovce pět na tři jsme byli trochu divocí. Ale i toto je před extraligou strašně poučné, to je účelem přípravných zápasů. Samozřejmě prohrát v předposlední minutě v extralize takovým způsobem by nás stálo body a moc by nás to mrzelo,“ hodnotil trenér Venera. Olomouc tak své druhé utkání v rámci Dukla Cupu prohrála, když nestačila na kvalitního soupeře z Kontinentální ligy. Po dvou zápasech jsou v tabulce třetí se třemi body.
Branky a nahrávky: 1. Daugavinš (Frolov), 8. Ashton (Žerděv, Višněvskij), 34. Galuzin (Žerděv), 55. Ashton (Jegoršev, Žerděv) – 30. Houdek (Zeman), 33. Burian (Ostřížek, Eberle), 47. Knotek (Škůrek)
Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (30. Proskurjakov) – Pepeljajev, Lofquist, Jegoršev, Budkin, Osipov, Višněvskij, Aljajev – Pettersson (A), Galuzin (A), Gračjov – Daugavinš, Frolov, Semin – Žerděv, Ashton, (A), Mozer – Kuljomin, Potapov, Urakov – Verjajev. Trenér: Peteris Skudra
HC Olomouc: Konrád (Falter) – Vyrůbalík (C), Skrbek, Galvas, Houdek, Ondrušek, Jaroměřský, Škůrek – Laš, Knotek, Protasenja – Burian, Ostřížek, Eberle – Mikúš, Zeman, Skladaný – Matai, Herman, Fořt. Trenér: Zdeněk Venera
Rozhodčí: Hejduk, Krob – Rittich, Kotlík
Adam Baštinec
OPTIKA TOMIK
Katalog firem » Obchod » Oční optika
Od klasické optiky je k nejnovějším technologiím jen krok, uděláme ho rádi za Vás. Multifokální čočky do všech druhů brýlí. Moderní vzhled slunečních brýlí, včetně všech zrcadlový...

DNES
Evropský pohár zase na Hané – Sigma proti Malmö
Zprávy z regionu
DNES
Italský večer U Svatých již tento víkend!
Zprávy z regionu
DNES
Za trvalý pobyt dostanete deset tisíc. Město cílí na nepřihlášené občany
Zprávy z regionu
DNES