Hejtman chce kvůli povodním měnit zákon - OLOMOUC.CZ
Reklama

Pondělí 29. prosince 2025, svátek má Judita, venku je -1.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Hejtman chce kvůli povodním měnit zákon

Zprávy z regionu

10.8.2009

Autor: roc zzt

Olomoucký kraj hodlá iniciovat změnu zákona, který by umožnil snazší poskytování peněz obětem mimořádných událostí. Cílem iniciativy je upravit zákon o krajích, jenž znemožňuje rozdělování peněz pro obce formou rozhodnutí krajské rady a svěřuje tuto pravomoc výlučně zastupitelstvu. Změnu legislativy inicioval hejtman Martin Tesařík, který musel kvůli poskytování finanční pomoci obcím během prázdnin již dvakrát svolat krajské zastupitelstvo.

"Schvalování příspěvků radou kraje by bylo operativnější a umožnilo by nám rychleji pomáhat obětem povodní a dalších živelních pohrom," konstatoval hejtman. Pravomoci rady by měly být posíleny v době trvání krizových stavů.
Krajskou radu tvoří 11 členů, kteří se zpravidla scházejí jednou za dva týdny. V případě potřeby mohou dokonce hlasovat korespondenční metodou, což je při využití moderní techniky v podobě mobilních telefonů a elektronické pošty velmi rychlé. Naproti tomu zastupitelstvo se skládá z 55 členů, kteří se musejí fyzicky sejít. Zasedání zastupitelstva je totiž ze zákona veřejné, což znemožňuje například korespondenční formu hlasování. V době letních prázdnin je řada z nich na dovolené, a to i v zahraničí. Je proto velmi obtížné všechny operativně svolat.
Martin Tesařík se minulý týden obrátil dopisem na předsedu Asociace krajů České republiky Martina Haška s cílem projednat návrh Olomouckého kraje na některém ze příštích setkání hetmanů všech krajů. Olomoucký kraj prozatím zvažuje tři možnosti iniciování změny zákona. V úvahu přichází samostatná legislativní iniciativa Olomouckého kraje, spolupráce s některým z poslanců, který by návrh přijal za svůj a předložil sněmovně, případně dohoda s vládou, jež má rovněž právo návrh zákona připravit a poslat do parlamentu.

roc zzt

Reklama

ORANGE OPTIK

Katalog firem » Obchod » Oční optika

Termín akce PROSINEC

SLEVA*******SLEVA********SLEVA*******SLEVA

NEJVĚTŠÍ A POSLEDNÍ AKCE ROKU 2025 !!!

66,6% SLEVA NA DIOPTRICKÉ BRÝLE

SLEVA*******SLEVA********SLEVA*******SLEVA

www.orangeoptik.cz
Lafayettova 5 Olomouc
Tel.777446929
olomouc@orangeoptik.cz

Platba možná kartou, hotově, benefity i fakturou