Reklama

Středa 17. července 2019, svátek má Martina, venku je 17.1 °C

Házenkářský klub HBC Olomouc má za sebou turnaj na Slovensku

Sport

7.2.2019

Autor: PK, HBC Olomouc

Ve dnech 1. až 3. února se poprvé házenkářský klub HBC Olomouc zúčastnil s družstvy mini starších A turnaje ZORNO CUP na Slovensku, pořádaný týmem HC Tatran Stupava. Na velmi kvalitně obsazeném turnaji nás vylosovali do skupiny B s týmy HC Dukla Praha B (CZ), HC Tatran Stupava A a C (SK),HKM Šala A (SK), HK Ivančice (CZ). Ve skupině A hrály celky HC Dukla Praha A (CZ), Strojár Malacky (SK), HC Tatran Stupava B (SK), HKM Šala B (SK), TJ Holešov (CZ), HBC Jičín (CZ). Tato kategorie se odehrála na ZŠ Šturová v Malackách.

Foto: Archiv klubu

Naši kluci nastoupili hned v prvním utkání proti favorizované Dukle Praha a po bojovném utkání jí nakonec podlehli o 5 branek. S následnými soupeři již neztratili body a ze skupiny postoupili ze třetího místa. Ve čtvrtfinále nás čekal kvalitní tým HBC Jičín. Kluci po dobré fyzické i psychické přípravě tento tým porazili a nečekaně, ale zaslouženě, postoupili do bojů o medaile. V semifinále nás čekal výborný tým slovenské ligy HKM Šala A. V nádherné, ale i vyhrocené atmosféře jsme nakonec vyhráli o jediný gól a s neuvěřitelnou euforií postoupili do finále. V tom jsme už bohužel nestačili opět na tým Dukly Praha B. Kluci překvapili nejen samy sebe a nás trenéry, ale určitě i všechny zainteresované a hlavně rodiče, kteří s takovým umístěním, jako je stříbrná medaile a pohár za druhé místo na tak kvalitním turnaji, vůbec nepočítali.

Naše sestava : v bráně Matěj Filouš a Honza Zbožínek, v poli Honza Kelar, Lukáš Vaculík, Radim Sedlák, Lukáš Zámec, Tadeáš Sova, Albert Maier, Jáchym Navrátil, Honza Kurtiš a Matyáš Hejda.

Turnaj byl po organizační stránce velmi kvalitní. Ubytování bylo na ZŠ ve Stupavě, kde ve zdejší jídelně zajišťovali organizátoři stravování pro všechny týmy ze všech věkových kategorií.

Všem se nám tento turnaj moc líbil, kluci si našli nové kamarády, i ze zahraničí, a v příštím roce, pokud budeme pozváni, bychom se rádi tohoto turnaje opět zúčastnili. Letos jsme jeli jako nováčci a příště už se s námi musí počítat.

Odkaz na video na Facebooku naleznete ZDE.

PK, HBC Olomouc

Reklama

FOTO STUDIO K Kraváček

Katalog firem » Služby » Foto, video

Specializace na SVATEBNÍ , dětské a rodinné foto. Dále Vám rádi vyfotíme firemní akci, ples, tablo, rodinnou oslavu či třídní sraz, dle Vašich požadavků. Zhotovíme také všechny druh...