Pátek 29. března 2024, svátek má Taťána, venku je 15.5 °C

Hanačky doma uhrály povinné body s Bánovcemi

9.4.2018

Házenkářky DHK ZORA Olomouc dokázaly po porážce na Slavii zase bodově zabrat naplno. Doma hostily Bánovce nad Bebravou, které drží 10. místo. Olomouc byla favoritem a svoji roli zvládla, i když v poločase překvapivě prohrávala 12:13. Ve druhé části se Hanačky zlepšily a po výhře 32:27 získaly dva body.

Ilustrančí foto Ilustrančí foto

Slovenský tým přijel bez své zkušené opory Klaudie Michnové a hráčky Olomouce možná nabyly dojmu, že Sokol bude bez své hvězdy lehce k poražení. Ale Bánovce se v první půli držely a dokázaly se se Zorou tahat o vedení. Hra byla vyrovnaná, jednobrankovou výhodu si ale do šaten nesly házenkářky slovenského týmu.
"My jsme první poločas nehráli dobře. Nemohli jsme se dostat do tempa. V momentě, kdy jsme se mohli odpoutat od nějakého náskoku, selhávali jsme ve vyložených šancích," řekl k první půli kouč Zory Jan Hegar.
"První poločas jsme měli vynikající. Brankařka zachytala a v obraně jsme hráli dobře. V druhém poločase jsme obranu absolutně vypustili. Domácí po pěkných akcích otočili vývoj zápasu," hodnotil duel kouč Sokola Richard Makýš.
K rozhodujícímu zvratu ve vývoji došlo krátce po zahájení druhého poločasu, po několika nepřesnostech v podání hostujícího družstva a naopak několika úspěšných zákrocích domácí brankařky Lucie Raškové. Výsledek se přece jen začal obracet ve prospěch domácího týmu, zejména v mezidobí od stavu 14:16, kdy ještě vedlo hostující družstvo, se domácím podařila šňůra sedmi branek přerušená dvěma přesnými zásahy Obstové a další čtyři branky v síti Slovenek zasadily hostujícímu týmu rozhodující údery. Střelecky se vedlo Kateřině Růžičkové, autorce osmi branek. Pět gólů daly Martina Salčáková a Klára Sovová.
"V podstatě až v druhém poločase kolem šesté minuty se nám podařilo získat náskok. Pak se to družstvo uklidnilo a zápas dohrálo do konce. Jsem rád za zisk dvou bodů a pořád není jasné play-off. Takže budeme bojovat až do konce," řekl kouč.
V dalším kole hrají Hanačky na horké půdě v Mostě.

DHK ZORA Olomouc – HK Sokol RMK Bánovce n.B. 32:27 (12:13)

Rozhodčí: Šlezingr, Špunar. 7 m hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 1 – 1. Diváků: 150.

Sestavy a  branky:

DHK ZORA Olomouc: Rašková, Polášková –  Hurychová 2, Růžičková 8/2, Trumpešová 3, Jansová 1, Sovová 5, Kašpárková, Salčáková 5, Žáčková, Severová 2, Kubáčková, Salašová, Gajdošíková, Chlandová 2, T. Fryčáková. Trenér: Jan HEGAR

HK Sokol Bánovce n. Bebr.: Sakalošová, Čižová – Michnová 4/ 1, Bencová 4, Bridová 1, Srncová, Turková 1, Hollá 1, Hullmanová 1,  Šipláková 4/1, Alž. Obstová 5, Matušincová 6, Kráľová. Trenér: Richard  MAKÝŠ