Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav, venku je 0.6 °C

HC Olomouc prohrál na Kometě gólem minutu před koncem

7.1.2018 aktualizováno 7.1.2018 18:15

Hokejová MORA hrála ve 38. koleTipsport extraligy na ledě Komety Brno. Moravské derby bylo dlouho vyrovnané, činili se oba brankáři. Domácí Čiliak i hostující Branislav Konrád. Právě slovenský reprezentant ve službách hanáckého klubu nakonec inkasoval. 72 vteřin před koncem rozhodl o výhře Komety skrytou střelou bek Bartejs, kterou ještě smolně tečoval Jaroměřský.

Kevin Sundher před brankářem Komety Čiliakem. Mora prohrála v Brně gólem minutu před koncem duelu. Kevin Sundher před brankářem Komety Čiliakem. Mora prohrála v Brně gólem minutu před koncem duelu. Foto: ČTK/Luděk Peřina

Hanáci nastoupili v DRFG Aréně v Brně ve vítězné sestavě z duelu s Mladou Boleslaví, jako třináctý útočník byl připravený slovinský mladík Rok Macuh.
První třetina patřila Kometě, šance měli Zaťovič a Ondřej Němec, Mora přestála i dvě oslabení při vyloučení Holce a Irgla.
Ve druhé části o sobě dali vědět Hanáci. David Ostřížek střeleckou smůlu zase neprolomil a Laše vychytal skvělý Čiliak. Na druhé straně se činil Braňo Konrád. Třikrát výborně vykrýval prostor, takže Vondráček, Němec i Haščák ve výborných střeleckých pozicích vždy poslali puk mimo tyče.
Ve třetí třetině byli Kohouti aktivní, dokázali Brno přestřílet, ale šance zůstali nevyužity. Těsně vedle poslal puk po Hermanově výzvě Aleš Jergl. Dobře pálil Knotek a dorážel Laš. Čiliak byl na místě. Dvě minuty před koncem jel z křídla sám na Čiliaka Irgl, ale nedal. Před tím ještě vychytal Konrád Zaťoviče i dorážku Hynka Zohorny.
Minutu a dvanáct vteřin před koncem přišel rozhodující moment utkání. Obránce Komety Bartejs poslal puk na branku, před Konrádem jej zastínil kapitán Čermák, puk ještě tečoval Jan Jaroměřský a ten prošel za brankovou čáru. V závěru už Mora nedokázala srovnat.
"Ve třetí části jsme měli více šancí, je to smůla, že jsme přišli o všechny body. Střela Bartejse šla mimo branku, ale od našeho obránce se odrazila do branky. Šlo to o dvacet centimetrů vedle, mrzí to hodně," říkal po utkání zklamaný brankář Mory Branislav Konrád pro Českou televizi.
Jak viděl duel kouč Mory Zdeněk Venera? "Prohráli jsme tečí minutu před koncem, což vždycky mrzí. Odehráli jsme dobrý zápas, naši hráči bojovali, dřeli. Měli jsme pár gólovek, které jsme neproměnili. Kometa měla tradičně nápor v první třetině, který byl zvýrazněn dvěma přesilovkami. V nich je velmi nebezpečná, oslabení jsme ale ubojovali. Potom se hra srovnala. Nějaké gólové šance jsme měli, ale bohužel se nám nepodařilo je proměnit. Byl to zápas obou gólmanů, kteří byli nejlepšími hráči zápasu. Brno bylo v závěru trochu šťastnější," řekl Venera pro hokej.cz
V dalším kole hostí Kohouti na domácím ledě v pátek 12. ledna od 18:00 Duklu Jihlava.

HC Kometa Brno1:0HC Olomouc
(0:0, 0:0, 1:0)
Branky:59. Bartejs (Dočekal, Malec).
Rozhodčí: Hradil, Kubíček – Barvíř, Blümel