Fotbalisty Holice po prohře se Znojmem povede místo Kouřila Uličný - OLOMOUC.CZ
Reklama

Sobota 27. prosince 2025, svátek má Žaneta, venku je -1.2 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Fotbalisty Holice po prohře se Znojmem povede místo Kouřila Uličný

Sport

14.9.2009

Autor: amb

Domácí porážka fotbalistů 1. HFK Olomouc se Znojmem zlomila vaz holickému trenérovi Miroslavu Kouřilovi. Po šestém kole Moravskoslezské fotbalové ligy se tak týmu, jenž má jediný cíl vrátit se ihned do druhé ligy, ujal velezkušený kouč Petr Uličný. Za asistenta si zvolil svého tradičního parťáka Karla Trnečku.

O odvolání dnes už bývalých trenérů áčka 1. HFK Miroslava Kouřila a Valdemara Horvátha rozhodlo po sobotní prohře se Znojmem včera představenstvo klubu. Uličný s Trnečkou se v Holici ujmou už dnešního odpoledního tréninku.
V utkání s třetiligovým lídrem ze Znojma se Holičtí museli obejít bez dvou klíčových hráčů, nemocného útočníka Obala a tvořivého brazilského záložníka Costy. V základní sestavě už naopak nechyběl nejzkušenější muž olomouckého kádru, obránce Kovář.
Do zápasu lépe vstoupili hosté. Už v 5. minutě vypustil tvrdou střelu Kováč, brankář Šrom byl na místě. Znojemští byli bojovnější a předváděli kombinační a rychlý fotbal. Domácí hráči se jim postupem času vyrovnávali, jenže první branka padla právě do jejich sítě. V 11. minutě sklepl Kováč míč do strany na Zapalače, a ten prudkou střelou na bližší tyč rozvlnil síť za zády Šroma. V 18. minutě ztratil Salatin ve středu hřiště balon a hosté šli do přečíslení. Bravurním zákrokem zlikvidoval Kováčovu střelu Šrom. Vyrovnání přišlo ve 36. minutě po rohu Kazára. Míč se odrazil ke Kovářovi, který jej poslal střelou na zadní tyč do brány.
Druhý poločas už byl ve znamení olomouckého zlepšení a dostavily se i brankové příležitosti. V 59. minutě posadil Čtvrtníček míč na hlavu Zedníčka. Jeho pokus na brankové čáře zmařil gólman hostí Hrubý. O deset minut později nastřelil břevno hlavou Žondra, jehož centrem našel Zedníček. Pak ještě v 75. minutě šel v situaci jeden na jednoho Filipský. Prvního obránce překonal, míč mu ale vzal další z vracejících se zadáků. Čtyři minuty před koncem duelu však nečekaně udeřilo na druhé straně: Čtvrtníček ztratil ve středu hřiště balon, a i když jej hosté faulovali, rozhodčí nechal hru běžet dál. Záložník Lacko narážečkou vyslal do brejku rychlonohého Kováče, ten přešel kličkou přes Šroma a vsítil vítězný gól utkání. Výsledná porážka tak zpečetila osud trenéra Miroslava Kouřila a ukončila jeho působení v holickém klubu.

1. HFK Olomouc – 1. SC Znojmo 1:2 (1:1)
Branky: 36. Kovář – 11. Zapalač, 86. Kováč. Rozhodčí: Pochylý – Paták, Plesar. ŽK: 15. Čtvrtníček, 30. Zlatohlavý, 45. Libič, 53. Salatin – 20. Šilinger, 59. Mička. Diváků: 295.
Sestava 1. HFK: Šrom - Dadák, Kovář, Lukášek, Vajda – Salatin (77. Galajda), Libič (71. Filipský), Čtvrtníček, Zlatohlavý – Kazár (Zedníček) - Žondra.

amb

Reklama

Restaurace na Statku Skrbeň

Katalog firem » Restaurace, stravování » Restaurace

Rodinná restaurace v obci Skrbeň. Zaměřena na tradiční pokrmy s nabídkou i specialit v podobě domácích burgerů. V restauraci je možné pořádat různé oslavy, svatby, promoce a jiné. V letn...