Reklama

Čtvrtek 22. srpna 2019, svátek má Bohuslav, venku je 22.6 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Fond pomoci olomouckým dětem přijímá žádosti o příspěvek

Zprávy z regionu

11.2.2019

Autor: red

Téměř 160 tisíc korun je alokováno ve Fondu pomoci olomouckým dětem pro 1. výzvu pro předkládání žádostí o podporu v roce 2019. Peníze slouží jako příspěvek na mimoškolní aktivity žáků. Žádosti je možné podávat do 22. února.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Záměr vychází z Koncepce rodinné politiky a jeho cílem zajistit rovný přístup ke vzdělávání a mimoškolním aktivitám. Podstatou fondu je přímá podpora žáků. Jedná se o účelově vázaný dar, který může činit nejvýše pět tisíc korun na jedno dítě v jedné výzvě. "Finanční podpora slouží žákům olomouckých základních škol k úhradě jejich volnočasových kroužků, školních společensko–kulturních akcí, pobytů na škole v přírodě nebo pobytům na lyžařském kurzu," sdělila náměstkyně primátora Eva Kolářová.

O peníze mohou žádat zákonní zástupci nebo osoby odpovědné za výchovu dětí plnících povinnou školní docházku s trvalým pobytem na území města Olomouce, nebo žáků plnících povinnou školní docházku ve školách na území města Olomouce. Celkové měsíční příjmy v domácnosti žadatele nesmí přesáhnout 2,7 násobek životního minima na člena domácnosti a dítě nesmí mít neomluvenou absenci.

Žádost musí být podána a doručena se všemi povinnými přílohami buď poštou, nebo osobně na podatelně magistrátu v Hynaisově 10, případně na adrese odboru školství Palackého 14, kancelář č. 376 - kontaktní osoba Jaroslava Večeřová. Termín podání je do 22. února 2019 (včetně).

Reklama

VIBROSTUDIO OLOMOUC s.r.o.

Katalog firem » Služby » Kosmetické a vizážistické salony

Hledáte  ideální způsob, jak procvičit celé tělo, spálit kalorie a zatočit s celulitidou? Cvičení na vibračních plošinách je skvělým řešením, protože splňuje všechny požada...