Reklama

Sobota 3. června 2023, svátek má Tamara, venku je 17.5 °C

Festivaly 2023: užijte si zábavu a skvělou hudbu v Olomouci i okolí. Víme, které hudební akce by vám neměly uniknout

Festivaly

26.4.2023

Lenka Šťastná

Jaro je opět signálem pro všechny fanoušky skvělé zábavy, dobré hudby a také pro milovníky zlatavého moku, že se opět blíží doba festivalová. A my pro vás máme již tradiční přehled festivalů, které se letos v Olomouci a okolí konají. Najděte si ten svůj a poznačte si místo v kalendáři.. ;)

PÁLENÍ ČARODĚJNIC A MÁJOVÁ SLAVNOST
Kdy: 30. dubna a 1. května
Kde: Korunní pevnůstka
Za kolik: čarodějnice od 100 Kč, Májová slavnost 50 Kč
Více informací zde a zde.
Na Korunní pevnůstce proběhne již tradičně na přelomu dubna a května velkolepé pálení čarodějnic s bohatým doprovodným programem. O den později následuje na stejném místě Májová slavnost. Po oba dny se můžete těšit na hudební vystoupení, dílničky a soutěže pro děti, taneční workshopy i bohaté občerstvení.

OLOMOUCKÝ MAJÁLES UP
Kdy: 2. a 3. května 2023 od 17:00
Kde: Olomouc
Za kolik: zdarma
Více informací zde →
Letošní 11. ročník se uskuteční na dvou scénách (nádvoří Konviktu a Zbrojnice) a nabídne koncerty, divadlo, hospodský kvíz, workshopy, besedy, prezentace studentských spolků a neziskových organizací a k tomu dobré občerstvení. Specialitou programu bude hudební majálesová tramvaj. Králem Olomouckého majálesu 2023 se stane divadelní a filmový režisér a herec Miroslav Krobot.

ŠUMPERSKÝ MAJÁLES
Kdy: 26. a 27. května 2023 od 17:00
Kde: Pavlínin dvůr, Šumperk
Za kolik: od 650 Kč
Více informací zde →
Již 6. ročník Šumperského Majálesu proběhne 26. a 27. května v Pavlínině dvoře. Vystoupí umělci jako Sima, Tomáš Klus, Viktor Sheen, Ektor, Calin a další. 

SLAVNOSTI OLOMOUC
Kdy: 2. a 3. června 2023
Kde: Korunní pevnůstka, Olomouc
Za kolik: od 699 Kč v předprodeji
Více informací zde →
Na Korunní pevnůstce se letos můžete těšit na druhý ročník multižánrového festivalu Slavnosti Olomouc. Čekají vás dva dny plné hudby, jídla a mimořádných zážitků. V pátek zahrají Iné Kafe, Alkehol, Walda Gang, Tři sestry. V sobotu zahraje Pokáč, Kali, Wohnout, Horkýže Slíže, Mirai, Rybičky 48 a další.

RETRO MUSIC FESTIVAL
Kdy: 10. června 2023 od 14:00
Kde: Korunní pevnůstka
Za kolik: 350 Kč v předprodeji, 450 Kč na místě
Více informací zde →
Na Korunní pevnůstce proběhne v červnu Retro Music Festival. Můžete se těšit na celodenní program s těmi největšími hvězdami 90. let. Na akci vystoupí: Masterboy & Beatrix Delgado, Fun Factory, Rednex, Twenty 4 Seven ft. Stay-C & Kelly, Verona, Lunetic, Dj Styx & Dj Leemac (video disco), taneční skupina Ladylicious (SK) a moderátor Martin Hájek z rádia Kiss.

ROCKOVÁ HORKA
Kdy: 17. června 2023 od 15:00
Kde: venkovní areál Sokol, Horka nad Moravou
Za kolik: 350 Kč v předprodeji, 450 Kč na místě
Více informací zde →
Rocková Horka v rámci svého 11. ročníku slibuje mezinárodní účast. Kromě dvou českých kapel, zahrají špičkové tribute kapely ze Slovenska a Maďarska, hlavními hvězdami budou dvě americké kapely, jejichž frontmani působili v kapelách, které patří ke světovým rockovým legendám. Na akci vystoupí tribute britské skupiny Iron Maiden, kapela Votchi, kytarista Adam Bomb, QueenMania, Green Day Cover a vrcholem večera bude vystoupení fenomenálního baskytaristy Marca Mendozy.

Letní festivaly si pravidelně nenechají ujít tisíce návštěvníků...

Foto: Jan Procházka

FINGERS UP
Kdy: 23. a 24. června 2023 od 12:00
Kde: Morava Camp, Mohelnice
Za kolik: od 890 Kč za oba dny v předprodeji
Více informací zde →
Další ročník moravského hudebního festivalu Fingers Up proběhne opět v mohelnickém Morava Campu. Na akci letos vystoupí Yzomandias, Ben Cristovao, Mňága a Žďorp, Poetika, Prago Union, Skyline, Nobodylisten, Pokáč a mnoho dalších! Těšit se můžete i na spoustu gastronomických zážitků ve food zóně.

ŠTERNBERSKÝ ŽLEB
Kdy: 5. až 8. července 2023 od 15:00
Kde: rybník Dolní Žleb, Šternberk
Za kolik: od 650 Kč na čtyři dny; na místě budou k zakoupení jednodenní vstupenky.
Více informací zde →
Ševelení lesa, vůně ohně, šplouchání vody a bosé nohy v trávě. To vše a ještě více nabídne druhý ročník festivalu Šternberský Žleb. Malebné údolí plné lesů zažije čtyři dny nabité kulturou – hudbou, divadlem a výtvarným uměním. Na akci během čtyř dnů vystoupí známí hudebníci jako Buty, Ota Balage band, Zrní, Nylon Jail, Marcell, Nikola Mucha a další.

DŘEVOROCKFEST
Kdy: 5. července 2023 od 10:30
Kde: areál zámku, Dřevohostice
Za kolik: 600 Kč - vstupenky v předprodeji
Více informací zde →
Již 18. ročník tradičního letního open-air festivalu v areálu zámku v Dřevohosticích nabídne skvělou zábavu, o kterou se postarají od 12:30 kapely: Alkehol, Citron, Desmod, Doga, Hanz's Fuckers, Harlej, Morčata na útěku a Traktor. 

LEVANDULOVÝ FESTIVAL
Kdy: 5. a 6. července 2023 od 12:00
Kde: Levandulový statek, Bezděkov
Za kolik: 390 Kč
Více informací zde →
Dvoudenní festival nabízí spoustu zábavy, skvělé hudby, a to vše v pohodové atmosféře mezi levandulemi. Tu si zde ostatně můžete užít všemi smysly. Po celou dobu festivalu totiž můžete ochutnávat originální občerstvení v podobě levandulové limonády, kávy, zmrzliny, levandulového piva, klobásy s levandulí, taktéž sýrů, dezertů a dalších specialit. Na akci vystoupí Eddie Stoilow, Thom Artway, Yoyo Band, Věra Martinová, Šárka Vaňková a další.

NAPLNO FEST
Kdy: 8. července 2023 od 13:00
Kde: Korunní pevnůstka, Olomouc
Za kolik: od 390 Kč v předprodeji
Více informací zde →
Začátkem července se na olomoucké Korunní pevnůstce uskuteční Naplno FEST 2023. Můžete se těšit na nejlepší interprety české a slovenské scény, doprovodný program, soutěže, vymazlenou gastro zónu, drinky a vodní dýmky. Na akci vystoupí Ewa Farna, Marpo, Sima, Desmod.

Pivo a letní festival k sobě neodmyslitelně patří...

Foto: Depositphotos.com

ROCKOVÉ LÉTO
Kdy: 15. července 2023 od 11:00
Kde: Červenka u Litovle
Za kolik: 450 Kč v předprodeji
Více informací zde →
Již tradiční benefiční festival v Července, jehož výtěžek jde na pacientský onkologický program. Zahrají kapely Komunál, Alžběta, Rimortis, Donor, Vanaheim, Sarkonia, Bastard a Headfire, které opět vystoupí bez nároku na honorář. Na festivalu bude neomezená degustace piva z českých a moravských minipivovarů. Samozřejmostí bude i bohaté občerstvení a rovněž i program pro děti. Chybět nebude ani ohňová show. Vstupenky lze již nyní objednávat v předprodeji.

ŠTERNBERSKÝ KOPEC
Kdy: 22. července 2023 od 13:00
Kde: u haly Ecce homo, Šternberk
Za kolik: 590 Kč v předprodeji
Více informací zde →
Již 19. ročník oblíbeného hudebního festivalu se v letošním roce uskuteční opět v areálu sportovní haly Ecce homo a letos se můžete těšit na kapelu Jelen, Annu K, Queenie, Portless a mnoho dalších.

HANÁCKÉ WOODSTOCK A BYSTŘICKÉ PIVNÍ SALÓN
Kdy: 5. srpna 2023 od 13:00
Kde: zámecký park a amfiteátr
Za kolik: od 450 Kč
Více informací zde →
Nenechte si ujít 13. ročník rockového festivalu Hanácké Woodstock v Zámeckém parku a amfiteátru ve Velké Bystřici. Na Zámeckém náměstí (v zóně bez vstupenky) můžete navštívit Bystřické pivní salón, v nabídce bude více jak 24 druhů piv, jídla a pochutiny po celé odpoledne až zhruba do půlnoci. Na akci zahrají Cimrmanovo torzo, Motorband, Nylon Jail, Krausberry, Vypsaná fixa, Mucha a další.

BOUZOV HRADY CZ
Kdy: 25. a 26. srpna 2023
Kde: hrad Bouzov
Za kolik: od 850 Kč
Více informací zde →
Bouzov je předposlední zastávkou na šňůře festivalových vystoupení po českých hradech. Na festivalu se představí: Mirai, Kabát, Kryštof, No Name, Anna K., Michal Hrůza, Gaia Mesiah, Tomáš Klus, Dymytry Majk Spirit a další.