Reklama

Neděle 14. dubna 2024, svátek má Vincenc, venku je 20 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Farmářské výrobky, řemeslné stánky i obří kraslice. Centrum města oživí Velikonoční jarmark

Zprávy z regionu

21.3.2023 aktualizováno 30.3.2023 13:50

Autor: red

Olomouc má jedny z nejkrásnějších vánočních trhů, ale nezaostává ani na Velikonoce. Po zimní pauze se tak vrací v jarních měsících na Horní náměstí velikonoční jarmark. Centrum města oživí v době od 31. března do Velikonočního pondělí 10. dubna. Návštěvníci se mohou těšit na regionální prodejce, farmářské výrobky, oblíbený olomoucký gril či další dobré jídlo a pití. Na náměstí najdou také řemeslné stánky s ručně malovanými kraslicemi, keramikou, proutěným či dřevěným zbožím.

Ilustrační foto

Foto: Depositphotos.com

Prodejní doba stánků:
PO-NE min. 10:00-19:00, max do 22:00
Velikonoční pondělí do 13:00

Dětská dílnička:
PO-PÁ 14:00 – 19:00, mimo provozní dobu na objednávku škol
SO-NE 10:00 – 19:00

Harmonogram kulturního programu:
1. 4. sobota
17:00 Tak co? - koncert

2. 4. neděle
od 13:00 Cimbálová muzika z Valašska

7. 4. Velký pátek
17:00 FLERET – koncert

8. 4. Bílá sobota
od 13:00 Cimbálová muzika Cyril

9. 4. Velikonoční neděle
14:00 Strýček Líček – hudební vystoupení pro děti
16:00 eMillion – divadelní vystoupení na chůdách

K Velikonocům patří i tradiční česká výzdoba. "Horní náměstí tak bude velikonočně nastrojené, centrální plocha mezi stánky bude mít velikonoční výzdobu v podobě pomlázek a velikonočního věnce, okolo pódia budou zase moderní provedení malovaných nadrozměrných kraslic," popisuje Monika Řehulková, mluvčí pořadatele, kterým je Kulturní Olomouc o.p.s. Součástí Velikonočního jarmarku, který se rozprostře do celkem jedenácti dní, bude i zajímavý hudební program.

"Chceme podpořit kulturní dění ve městě, a to nejen v době volných velikonočních dní. S pořadatelem jsme se proto dohodli, že program na Horním náměstí začne už o prvním dubnovém víkendu, kdy proběhnou první dva živé koncerty. Věřím, že jsme společně připravili nabídku, která lidem příjemně zpestří oslavy příchodu jara," řekl náměstek primátora Viktor Tichák.

"Na Velký pátek vystoupí od 17. hodiny skupina Fleret, což je asi největší tahák letošního programu. Ale ani ostatní vystoupení nelze opomenout, můžete se těšit na olomouckou skupinu Tak co? či divadelní vystoupení chůdařů eMillion," doplňuje Řehulková. Pro děti pořadatelé připravili ve spolupráci s neziskovou organizací YMCA dětské dílničky, které budou na objednání fungovat dopoledne pro školy a odpoledne si v dílničkách budou moci děti vyrobit jarní brože, uplést pomlázku či namalovat vlastní kraslici.

Velikonoční jarmark se bude konat od 31. 3. do Velikonočního pondělí 10. 4. 2023 na prostranství Horního náměstí před vchodem do budovy radnice.