Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 10.6 °C

Falta: Každý zápas chceme zvládnout

10.4.2019

Atraktivní pětigólový zápas mezi Sigmou a Karvinou v neděli ještě vyšperkoval krásný gól Šimona Falty z přímého kopu. Tři minuty před přestávkou trefil z přímého kopu perfektně do pravé šibenice a zvýšili hanácké vedení na 2:1. Sigma nakonec dokázala, i bez čtyř hráčů základní sestavy, zvítězit tři dva. „Myslím, že jednou už jsem dal za juniorku jeden hezčí gól, sklepával mi to Mara Heinz, bylo to z větší dálky, halfvolejem,“ řekl záložník SK Sigma Šimon Falta.

Gól jste trefil parádně. Chtěl jste ten přímý kop zahrát takovým způsobem?
Ano. Chtěl jsem to kopnout takhle. Nechtěl jsem to úplně od tyče. První myšlenka byla hrát to přes zeď, ale pak se mi zdálo, že stojí docela na prostředku, tak jsem to chtěl dát na jeho stranu a docela se to povedlo.

Přesto, že Sigma rychle vedla, už z prvního rohu ve druhé minutě, tak jste se nakonec o výhru báli až do konce.
Je to škoda. Rychle jsme šli do vedení, což jsme chtěli. A pak si dáme gól v podstatě sami. Ten druhý gól byl také docela laciný, naváděl si to tam středem hřiště docela dlouho a nikdo proti němu nevystoupil.

Záložník SK Sigma Šimon Falta se snaží dát gól v každém utkání.

Překvapila vás něčím Karviná?
Jen možná tím, že se pak do nás dokázali dostat. Ale možná to bylo naší pasivitou, která byla větší, než bylo zdrávo.

Chyběli tří hráči základní sestavy, všechno opory týmu. I přesto jste důležité body uhráli.
Samozřejmě vítězství a tři body, to je cenné vždycky. Chyběli nám, ale vždycky někdo schází. Naštěstí máme kluky, kteří je dokázali zastoupit. Až na ty dva zbytečné góly, ale i to je prostě fotbal, jsme hráli dobře.

Poslední zápasy sbíráte kanadské body, góly, asistence. Cítíte, že se dostáváte do formy?
Určitě se mi hraje lépe. Protože ty góly a asistence jsou určitě pro tým pomoc. Od toho na hřišti jsem. A zvedne to sebevědomí. Hraje se mi čím dál tím lépe. Uvidím, třeba na to navážu v dalších zápasech.

Zdálo se, že jste si ten gól hodně užil.
Ano. Povedlo se to tak, jak jsem přesně chtěl. Takový gól určitě potěší více. Ale hrálo se mi dobře celý zápas, věřil jsem si, myslím, že to bylo vidět. Podařil se mi gól i na Spartě, chci dát branku v každém zápase.

Proč v utkáních Sigmy s Karvinou padá tolik branek?
Těžko říct. Ale bylo to takové i v předchozích zápasech, takže jsme splnili tu normu. Důležité je, že jsme to zvládli vítězně a uvidíme, jaký bude další zápas.

Tabulkou se posouváte nahoru. Střední skupinu už máte skoro jistou, ale blízko je i do té nejvyšší. Jaký je cíl?
My jsme před startem jarní části sezony hlavně nechtěli hrát tu spodní, to se nám celkem daří. Myslím, že jsme se od ní celkem odlepili, určitě se nám teď bude lépe dýchat. Každý zápas chceme zvládnout, když jeden zvládneme, tak už tam zůstaneme. A jestli se posuneme do té horní, to už necháme osudu.