Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek, venku je 10.5 °C

Dva rohy a dvě hlavičky rozhodly o výhře Sigmy v Dunajské Stredě

20.1.2018 aktualizováno 21.1.2018 06:58

Příprava na fotbalové jaro pokračuje. Druhý duel v tomto týdnu odehrála Sigma Olomouc na hřišti čtvrtého týmu slovenské nejvyšší soutěže DAC Dunajská Streda 1904. Hanáci prohrávali 0:1, ale dvěma gólovými hlavičkami z rohových kopů, kdy se trefil v závěrech obou poločasů Polom a Yunis, zaznamenali další vítězství.

Roman Polom se proti Dunajské Stredě trefil hlavou v závěru prvního poločasu. Roman Polom se proti Dunajské Stredě trefil hlavou v závěru prvního poločasu. Foto: www.sigmafotbal.cz

Sigma nastoupila na Slovensku bez lehce zraněných Texla s Vepřkem. Z dorostenců dostali šanci Sláma a Zmrzlý.
Úvod vyšel lépe DACu, když po úvodních dvou šancích přišla i branková situace. Po centru do šestnáctky zůstal Polom sám u dvou hráčů domácích, kteří situaci využili, a Vida otevřel skóre. Po půlhodině hry mohl navýšit vedení domácích Divkovič, sám před brankou však naložil s šancí trestuhodně a Miloš Buchta jeho střelu doprostřed v pohodě pohlídal.
Pak mohla srovnat Sigma. Z přímého kopu centroval Falta, našel zcela volného Martina Hálu na zadní tyči, ten ale ani nadvakrát nedostal míč za záda Maceje. Stejný hráč vyzkoušel ve 40. minutě brankáře DACu z dálky, ten i tentokrát svůj celek podržel. V závěru první půle ale Olomouc přece jen vyrovnala. Rohový kop zahrál Šimon Falta a Roman Polom využil špatného bránění Stredy, která měla práci s Jakubem Řezníčkem, a Polom tak osamocený hlavičkou vyrovnal na 1:1.

Záložní či útočník Sigmy Jakub Plšek v utkání v Dunajské Stredě. Záložní či útočník Sigmy Jakub Plšek v utkání v Dunajské Stredě. Foto: www.sigmafotbal.cz

Druhý poločas začala větší šancí Olomouc. Václav Jemelka podnikl útočný výlet, po zásahu obránce Dunajské Stredy se míč dostal k volnému Šimonu Faltovi, který jej po pár dotecích poslal na branku, a jen pár centimetrů chybělo, aby skončil pod břevnem branky domácích.
Další branka Hanáků mohla přijít opět z rohu po typickém signálu Falty s odskočením střílejícího hráče, David Houska pálil těsně vedle tyče. Domácí to zkoušeli z dálky, ale Buchta byl vždy na místě. Sigma po hodině hry prostřídala a Jakubu Yunisovi chyběl před brankářem krok, aby dorazil volný balón do sítě.
Velkou šanci měl i David Houska, jeho lob přes gólmana DACu byl určitě skončil v brance, ale střídající Čorič dokázal na lob dosáhnout. Na druhé straně donutil Buchtu k zákroku bývalý útočník Sigmy Tomáš Malec, který nyní válí za Stredu.
Olomouc podnikala rychlé brejky, Manzia hlavičkoval vedle v dobré pozici, Zahradníček zakončil nedůrazně, ale z akce v 88. minutě kopala Sigma roh. Rozehrál jej právě Tomáš Zahradníček jehož centr si našel Jakub Yunis a rozhodl zápas.
Zejména v prvním poločase nám domácí ukázali svoji sílu. My jsme měli rozjezd do utkání pomalejší, měli jsme v prvních dvaceti minutách trošku těžší nohy. Postupem času jsme se do zápasu dostali, měli jsme tam svoje šance, prosadili jsme se nakonec dvakrát ze standardek, takže s výsledkem můžeme být spokojeni,“ řekl trenér SK Sigma Olomouc Václav Jílek pro www.sigmafotbal.cz.
Sigma vyhrála v Dunajské Stredě 2:1. Příští týden doma hostí ve středu v 10:00 SFC Opavu.

Dunajská Streda – SK Sigma Olomouc 1:2 (1:1)

Branky: 14. Vida - 45. Polom, 89. Yunis.

DAC: Macej (56. Ćorić) - Blackman (46. Špiriak), Šatka, Záhumenský (62. Bajić) - Živković (62. Malý), Ljubičić (59. Domonkos), Kalmár (68. Almási), Davis (54. Koné) - Vida (46. Aluku) - Pačinda (54. Mervó), Divković (46. Malec). Tréner: Marco Rossi.