Drama s dobrým koncem pro BK REDSTONE - OLOMOUC.CZ
Reklama

Čtvrtek 31. července 2025, svátek má Ignác, venku je 16.3 °C

UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!

Drama s dobrým koncem pro BK REDSTONE

Sport

14.10.2023

Autor: Petr Pelíšek

V průběhu druhé čtvrtiny vedli basketbalisté BK REDSTONE Olomoucko nad Pardubicemi až o dvaadvacet bodů, přesto o vítězi utkání 7. kola Kooperativa NBL rozhodovala až úplná koncovka, v níž měli více štěstí domácí a po výsledku 87:86 zapsali třetí výhru v sezoně

V úvodu se oba soupeři spoléhali na slušnou střelbu z dálky a během necelých pěti minut proměnili celkově pět trojek. Častěji byli ve vedení hosté, Feštr ovšem na začátku 6. minuty vyrovnával na 13:13. Olomoucko pak ještě dokázalo přitlačit v útoku a přidalo několik dobrých zákroků v útoku. Odpovídalo tomu příznivé skóre 23:17 po první čtvrtině.

Dobrou mušku pří palbě z dálky ukázali domácí i v další desetiminutovce. Bailey v rychlém sledu proměnil dvě trojky a vzápětí po zakončení Feštra BK REDSTONE vedl dvouciferným rozdílem – 34:23. Během následujících minut domácí předvedli nejlepší pasáž v sezoně. Na začátku 19. minuty vedli o dvacet bodů a během přestávky měly Pardubice za stavu 56:38 pro Olomoucko o čem přemýšlet.

Do druhého poločasu vletěli Východočeši jako tornádo a po dvou minutách snížili na desetibodový rozdíl. Jejich nápor zastavil na chvíli tříbodovou akcí Feštr. Přesto domácí vypadli z tempa, čehož soupeř využil a snížil až na 60:66 dva a půl minuty před koncem periody. Tři body pak zaspal Klepač a pomohl k tomu, že za příznivého stavu 74:65 vstupovali do poslední fáze domácí.

V posledních deseti minutách odolávali velkému náporu a často si v ofenzivě pomohli trojkou, přesto se jejich náskok smrskl na tři body (83:78) ve chvíli, kdy do konce chybělo dlouhých pět minut. O minutu později otočil skóre Šafarčík a Olomoucko výrazně znervóznělo. Na druhé straně se však vyfauloval nejlepší střelec Brunk a šlo se do dramatické koncovky. V Baiely zařídil domácím náskok jednoho bodu po útočném doskoku a to na vítězství stačilo.

Autor článkuPetr Pelíšeksport@olomouc.cz

Petr Pelíšek
Reklama

Přirozenou cestou

Katalog firem » Obchod » Zdravá výživa

Srdečně Vás zveme do naší prodejny Přirozenou cestou na Dolním náměstí č. 8/9. Nabízíme produkty pro radost a zdraví. Těšíme se na vás.

Filip