UPOZORNĚNÍ: Tento příspěvek je starší než 6 měsíců.
Níže uvedené informace mohou být zastaralé či neplatné!
Dráhy ruší na žádost kraje vlakové spoje
5.2.2009
Autor: roc
Olomoucký kraj přestane u Českých drah objednávat několik nedávno zavedených vlakových spojů, na které si cestující nezvykli. Úprava jízdních řádů, k níž dojde k 8. březnu, se projeví výhradně u spojů s minimální obsazeností jezdících mimo špičky.
"Vlaků využívaných větším množstvím občanů a spojů ve špičkách se naše rozhodnutí nijak nedotkne. Nemá však smysl vypravovat vlaky s kapacitou přes sto padesát cestujících, jimiž se přepravuje průměrně deset osob," uvedl náměstek hejtmana zodpovědný za dopravu Alois Mačák. Převážná část zrušených spojů byla zavedena v nedávné době, ovšem občané se jimi nenaučili jezdit. Dále byly redukovány linky, které se z dlouhodobého hlediska neosvědčily a cestujících v nich ubývá. Celkový objem dopravní obslužnosti se touto úpravou vrátí na úroveň loňského roku s tím, že kraj svou podporu soustředil především na spoje ve špičkách a ubylo nevyužívaných vlaků.
Nový jízdní řád bývá zaveden vždy v prosinci, poté dochází v březnu a červnu k jeho pravidelným každoročním úpravám. Podněty vycházejí z požadavků cestujících, potřeb zaměstnavatelů a podnětů dopravců. Změny zaváděné od neděle 8. března cestující naleznou v doplňcích jízdního řádu pro období 2008 až 2009, které jsou jim k dispozici na nádražích.
roc
Screen servis spol. s r.o.
Katalog firem » Řemeslníci » Okna, dveře, ploty, zastiňovací technika
Plotové centrum, prodáváme ploty a jejich součásti, výstavba plotů, bran a oplocení

DNES
Tipy na víkend: Svatba nanečisto, zvěřinové hody, zooinventura, divadla i zimní sporty
Sport
15.1.2026
Sigma získala záložníky Barátha a Jezierského
Kultura
15.1.2026
Jazz Tibet Club láká na nabitou zimní a jarní sezónu. Míří sem Dorota Nvotová, Ondřej Ruml i Radůza
Zprávy z regionu
15.1.2026

